Бершадь відмовилася взяти у користування міської громади храм Анатолія Матвієнка і може провести "церковний референдум"На Вінниччині депутати Бершадської міської ради не хочуть брати у користування храм Успіння Пресвятої Богородиці, який належить нардепу від фракції БПП у парламенті Анатолію Матвієнку, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Еspreso.tv і Еdnist.info.

Під час сесії Бершадської міської ради було винесено питання про передачу храму Успіння Пресвятої Богородиці у користування громаді.

А. Матвієнко приїхав на сесію міської ради і каже, що власну церкву віддає людям, та ті – обурені. "Кому ви передасте у користування - це ваша проблема. Я зобов'язаний подарувати це громаді", - каже депутат.

Та що діяти з його подарунком, чиновники не знають: брати храм на баланс міста не хочуть, скаржаться, що коштів немає. А віряни кількох конфесій сперечаються, кому церква дістанеться.

Матвієнко на засіданні заявив: "передати не у власність, а саме у користування. А коли буде єдина помісна церква – тоді передасте у власність".

Проте рішення щодо передачі храму у користування громаді не було прийнято. Питання святині з порядку денного не знімають. Міський голова пропонує вірянам визначатися тепер самим. Мовляв, задля миру він навіть готовий провести церковний референдум.

Нагадаємо, що недавно у місті Бершадь Вінницької області депутат Верховної Ради України Анатолій Матвієнко вирішив передати міській раді свою власність - Свято-Успенський храм,  яку Тульчинський митрополит УПЦ (МП) вважав своїм подвір’ям.

Теги: