Ініціатива обмежити доступ капеланів УПЦ до військових не знайшла підтримки в парламентському комітеті17 листопада в Комітеті Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони відбувся круглий стіл на тему «Розвиток капеланського служіння в Україні», повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ.

Народні депутати, представники різних релігійних конфесій та організацій, а також співробітники Збройних сил України та інших військових формувань, РНБО та громадські експерти обговорили питання розвитку військового капеланства в Україні, майбутній статус та функції капеланів.

У заході взяли участь представники УПЦ — голова Синодального відділу УПЦ із взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України митрополит Білоцерківський і Богуславський Августин (Маркевич), відповідальний секретар  відділу полковник запасу Валігурський Юрій Олексійович та голова Синодального відділу УПЦ у справах опіки пенітенціарної системи протоієрей Віктор Яценко.

Під час даного обговорення представниками Київського Патріархату була винесена пропозиція обмежити доступ священикам УПЦ (МП) до військовослужбовців.

Як прокоментував ситуацію відповідальний секретар Синодального військового відділу Юрій Валігурський, ця ініціатива не знайшла підтримки серед присутніх. Відповідаючи на їхній закид, митрополит Августин звернувся до досвіду Польщі, де у 1994 році вирішили створити інститут капеланства тільки з католицьких священиків. Митрополит Варшавський і всієї Польщі Сава, будучи на той момент відповідальним за духовну опіку військовослужбовців, закликав можновладців забезпечити духовний супровід своїм вірянам — православним військовим в армії на рівних правах з католиками. В результаті було прийнято рішення змінити законодавство і дати можливість здійснювати опіку військових священнослужителям усіх конфесій.

«Варто наголосити, що на відміну від Польщі, в лавах ЗСУ православних, які належать до УПЦ служить велика кількість — не менше, а можливо навіть більше ніж вірян «Київського патріархату»», — прокоментували у військовому відділі УПЦ.

В результаті обговорення була висловлена ідея об’єднати зусилля Комітетів національної безпеки і оборони та культури і духовності для спільної розробки базового законопроекту про військове капеланство. Учасники круглого столу вирішили, що за основу буде прийнятий законопроект, котрий розроблявся душпастирською радою при Міністерстві оборони, а релігійні конфесії будуть готувати до нього свої пропозиції, які винесуть на розгляд робочої групи орієнтовно через два тижні.

Теги: