Баптисти України і Румунії вирішують, як відновити навчання в Луганському регіональному біблійному коледжіВосени представники Всеукраїнського союзу церков ЄХБ разом із керівництвом проекту «ПроУкраїна» відвідали Румунію, щоб подякувати церквам за їхню жертовність, яку вони виявляють до християн сходу України. Також поїздка передбачала підбиття підсумків та планування роботи на наступні півроку, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт баптистів України.

До команди з України ввійшли заступник голови Союзу ЄХБ Сергій Мороз, керівник фонду «Елпіс» і проекту «ПроУкраїна» Василь Поп, координатор румуномовних церков у складі Чернівецького ООЦ Василь Партика, керівник соціального служіння Чернівецької області Ілля Глущак та подружжя Кирилових з міста Торецьк, що на Донеччині.

За час перебування в Румунії українська команда відвідала церкви в містах Орадя, Деж та Арад, зустрілася з молодими пасторами та представниками румунського об’єднання ЄХБ. На зустрічах вдалося, крім планів на майбутнє та підведення підсумків роботи, обговорити питання щодо відновлення навчального процесу в Луганському регіональному біблійному коледжі та домовитися про посилення співпраці між християнами України та Румунії.

«Я приємно вражений церквами в Румунії. Вони мають чітке розуміння того, що коли є якась потреба, саме церква, на їхню думку, повинна першою зреагувати на це. Церкви підтримують переселенців в Україні, забезпечують продуктовими наборами жителів так званої сірої зони, допомагають відновити водопостачання на Сході України тощо. Унікальність служіння румунів полягає в тому, що вони надають допомогу не разову, а постійну протягом двох останніх років», − підкреслив Сергій Мороз.

Завдяки проекту «ПроУкраїна» розпочали розвиватися і партнерські відносини між церквами із Румунії і румуномовними церквами Чернівецької області.

«Румунські церкви не змогли бути байдужими до українського болю. В 2014 році, коли розпочалися військові дії на українській території, члени румунських церков зверталися до мене із запитаннями, як ми можемо допомогти братам і сестрам в Україні. На сьогоднішній день ми здійснили 13 поїздок в зону конфлікту. Допомагаємо продуктами, надаємо медичну допомогу, одяг, кошти та інше», − розповів Василь Партика.

Теги: