Патріарх Філарет освятив храм Національної гвардії у Харкові, а єпископ УПЦ КП привітав бійців на передовійМинулого тижня Слобожанську бригаду Національної гвардії України з нагоди відкриття храму Андрія Первозваного відвідав Патріарх Філарет. У ці ж дні, 6 грудня, керуючий Дніпропетровською єпархією УПЦ КП привітав бійців 93-ої бригади на передовій АТО, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на УНН та сайт УПЦ КП.

Храм, що розташований на території військової частини — єдиний військовий храм Національної гвардії України. Декілька століть частина була позбавлена храму і лише два роки тому його почали відновлювати, коли виявили образ Бога-Отця і ще двох святих в приміщенні частини.

Реставрувати образ Бога допомогла група канадських художників, які того року були в Харкові у межах обміну досвідом з українськими колегами. Самі канадці говорили, що це рідкість — коли храм відбудовують на тому ж місці вдруге поспіль.

“Це все з Божою милістю”, — каже полковник Олександр Росляков, заступник командира військової частини 3005 з роботи з особовим складом.

Проте головною подією став сам візит Патріарха, який провів освячення храму Андрія Первозванного та здійснив літургію.

“Освячення храму військової частини має велике значення, коли на Сході фактично йде війна. А ви — захисники України і храм завжди буде нагадувати вам, що людиною керує Бог. Вічне життя має особливе значення для воїна, саме тому він не повинен боятися смерті [духовної]”, — сказав Філарет, звертаючись до гвардійців.

Після богослужіння Патріарх зустрівся з особовим складом частини, вручив нагороди військовослужбовцям від Церкви. Офіцери та солдати отримали від Філарета медалі “За любов до України та жертовність”. Своєю чергою, командир Слобожанської бригади полковник Сергій Уніятов вручив Патріарху Філарету пам’ятну грамоту від військової частини.

У ці ж дні, 6 грудня, керуючий Дніпропетровською єпархією УПЦ КП владика Симеон, Гліб Олександрович Пригунов — голова Дніпропетровської обласної ради разом із депутатами привітали бійців 93-ої бригади на передовій, а також тих, хто стоїть на "нульових" позиціях.

Архіпастиря супроводжував канцлер єпархії о. Віталій Лопушанський та благочинний Правого берега о. Михаїл Стіньо.

До поїздки долучився президент МБФ «Солідарність», волонтер, меценат єпархії Олександр Петровський, який постійно підтримує захисників країни. Цього дня Олександр поїхав особисто передати чергову благодійну допомогу захисникам і потиснути їхні руки.

Під час урочистої частини до знакової події долучився керівник Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз.

За вагомий особистий внесок у зміцнення обороноздатності України, високий патріотизм, зразкове виконання військових обов’язків та з нагоди 25-річниці ЗСУ були нагороджені 25 військовослужбовців 93 бригади особистою відзнакою голови обласної ради, медалями «За любов і жертовність до України» від Патріарха Філарета.

Владика Симеон звершив молебень за мир та спокій у державі, а також подарував молитовники, хрестики та листи від дітей.

Теги: