Викладачка Українського католицького університету стала першим визнаним МОН України доктором наук з богослов'яУ Міносвіти відбулися чергові засідання комісій з державного визнання документів про вищу духовну освіту, наукові ступені та вчені звання, виданих вищими духовними навчальними закладами. Комісія МОН з державного визнання наукових ступенів та вчених звань визнала диплом доктора богословських наук викладачки Українського католицького університету Марії Горячої, виданий Лювенським Католицьким Університетом, Бельгія, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.

«Вперше в історії Міносвіти визнало зокордонний диплом доктора богословських наук, - зазначає декан філософсько-богословського факультету УКУ о. Роман Завійський, - зі створенням Комісії змінились парадигма і підхід до визнання наукових ступенів з богослов’я здобутих закордоном. В минулому докторські ступені богослови були змушені нострифіковувати в українські кандидатські, причому в суміжні гуманітарні спеціальності: релігієзнавство, філософію або історію. З виділенням богослов'я окрему галузь знань і спеціальність, тепер з'явилася реальна можливість визнавати здобуті на заході докторські ступені саме з богослов'я чи то на рівні phd чи доктора наук».

Випускниця УКУ Марія Горяча захистила докторську дисертацію з богослов’я у Лювенському католицькому університеті (Бельгія). Захист роботи на тему  «Подорож у серці: Динамічна антропологія Псевдо-Макарія» («The Journey within the Heart: The Dynamic Anthropology of Pseudo–Macarius») відбувся 16 лютого 2012 року в Лювені. Керівником роботи був професор д-р Йоган Лєманс (Johan Leemans).

У своїй  дисертації випускниця філософсько-богословського факультету УКУ Марія Горяча аналізувала богословські ідеї макарієвого корпусу, до складу якого входять духовні гомілії невідомого автора (якого серед науковців прийнято називати Псевдо-Макарієм) з кінця IV століття. Дисертантка досліджувала погляди Псевдо-Макарія на покликання людини та на шляхи осягнення цієї цілі у світлі Божого плану спасіння.


Марія Горяча висвітлила і опрацювала у своїй праці різні аспекти вчення цього автора, зокрема протологію, гаматрологію, христологію, сотеріологію, пневматологію, аскетизм та есхатологію. Міжнародна екзаменаційна комісія на чолі з проф. Д-ром Раймундом Бірінґером (Reimund Bieringer, Католицький університет Лювену, Бельгія) високо оцінила роботу випусникці УКУ. До складу екзаменаційної комісії входили професори з Богословської школи святого Івана (США), Кембріджського університету (Великобританія) та Лювенського католицького університету (Бельгія).

Теги: