Міністр оборони України відзначив одеських кліриків УПЦ КП, а військові медики подякували харківському духовенству УПЦ (МП) за пастирську опіку воїнів15 грудня в Одеському Будинку офіцерів відбулася урочиста церемонія нагородження волонтерів. Нагородження було приурочене до Міжнародного дня волонтера (щорічно відзначається 5 грудня). Того ж дня керівництво Військово-медичного клінічного центру Північного регіону висловило архієрею та духовенству Харківської єпархії УПЦ (МП) вдячність за духовну опіку воїнів, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ КП і сайт УПЦ.

Церемонія почалася з виконання гімну України під акомпанемент духового оркестру.

Міністерство оборони України нагородило грамотами та медалями одеських волонтерів, що надають ось вже три роки волонтерську підтримку і забеспечують всім необхідним воїнів АТО.

Почесними грамотами міністра оборони України було нагороджено настоятеля Свято-Покровського храму УПЦ КП м.Одеси протоієрея Олександра Філіппова та клірика цього ж храму диякона Сергія Харітонова.

Нагороди одеським волонтерам вручав начальник відділу цивільно-військового співробітництва оперативного командування «Південь» Владислав Назаров.

Того ж дня, 15 грудня, на адресу митрополита Харківського і Богодухівського Онуфрія, ієрарха УПЦ (МП), надійшов лист-подяка від керівництва Військово-медичного клінічного центру Північного регіону. Лікарі висловили архієрею та духовенству Харківської єпархії УПЦ вдячність за духовну опіку воїнів, зміцнення християнської віри.

«Майже три роки як священики вашої єпархії виконують пастирську опіку воїнів, що перебувають на лікуванні в нашому Військово-медичному клінічному центрі Північного регіону, сповідають, причащають, проводять бесіди з воїнами, чим сприяють відродженню духовності військового колективу нашої частини, забезпечують духовні потреби православних воїнів Збройних Сил України, зміцненню православної християнської віри», – йдеться у подячному листі архієрею.

Військові медики також відзначили важливість передачі у заклад «Молитвослова православного воїна» та висловили сподівання на подальшу співпрацю.

А 20 грудня 2016 року в Охтирці Сумської області, на території військової частини А-0563, відбулися урочистості з нагоди прибуття військовослужбовців цієї частини, які виконували миротворчу місію в Косово. На запрошення командування частини у заході взяв участь благочинний Охтирського та Великописарівського церковних округів, настоятель Покровського кафедрального собору УПЦ протоієрей Євген Сопіга. Під час урочистої зустрічі священик виступив перед військовослужбовцям зі словами вітань з прибуттям на Батьківщину. Він зауважив, що протягом усього часу, коли офіцери і солдати виконували бойове завдання, в Покровському соборі поіменно підносилися за них молитви. Отець Євген передав також вітання прибулим військовим від правлячого архієрея архієпископа Євлогія.

Теги: