Глава УПЦ КП виступив на презентації щорічника «Україна дипломатична»Напередодні Дня працівників дипломатичної служби України, яке відзначається 22 грудня, в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» відбулася презентація сімнадцятого випуску наукового щорічника «Україна дипломатична» та видань серії «Бібліотека наукового щорічника “Україна дипломатична”», повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ КП.

Участь у презентації взяли очільники дипломатичних місій 35 держав, відомі вчені, громадські та політичні діячі, журналісти, викладачі університетів. Серед присутніх – глава УПЦ КП Патріарх Філарет, екс-міністр закордонних справ України Володимир Огризко, голова правління Київської організації Національної спілки журналістів України Михайло Сорока, посол України, президент Української асоціації зовнішньої політики Володимир Хандогій, посол України, перший посол України у Великій Британії, академік НАН України Сергій Комісаренко, ветерани дипломатичної служби України та багато-багато інших непересічних особистостей.

Як зазначається, щорічник «Україна дипломатична» єдине в європейському просторі видання з наукових позицій знайомить читачів із дипломатичним життям України і світової спільноти загалом. Щорічник отримав міжнародне визнання, зокрема ООН і ЮНЕСКО, згуртував довкола себе кращий науковий потенціал України та зарубіжжя. Він надходить до бібліотеки Конгресу США й наукових інституцій Європи, використовується як джерело цінної інформації у навчальному процесі на відповідних факультетах низки вітчизняних університетів.

Вітаючи учасників презентації, Патріарх Філарет наголосив на важливості якнайшвидшого встановлення справедливого миру в Україні.

Учасникам презентації було також представлено видання «Бібліотеки…», зокрема: «Дипломатична та консульська служба у вимірі особистості», «Духовний пастор української нації» (до 50-річчя архіпастирського служіння Філарета), «Довгий шлях до дипломатичного Олімпу» (спогади посла Михайла Дашкевича).

Теги: