Єпископи УАПЦ обговорили питання співпраці з керівництвом Черкащини і ТернополяНаприкінці грудня єпископ Мукачівський та Карпатський Віктор (Бедь) та архієпископ Харківський і Полтавський Афанасій (Шкурупій) відвідали представників місцевої влади, обговоривши з ними питання співпраці, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Uaoch.org.


27 грудня 2016 року, владика Віктор (Бедь), єпископ Мукачівський та Карпатський, керуючий Карпатською і Тернопільською єпархіями УАПЦ, з робочим візитом відвідав Тернопільську міську раду та зустрівся з мером міста Тернополя Сергієм Надалом.

Владику супроводжували та взяли участь у зустрічі протоієрей Петро Скрип, голова єпархіального відділу по взаємодії з органами державної влади та місцевого самоврядування, декан міста Тернополя та старший референт правлячого єпископа читець Максим Бережний.

Владика Віктор передав очільнику міста благословення та вітання від глави УАПЦ митрополита Макарія (Малетича) та проінформував про рішення Архієрейського Собору від 6 грудня 2016 року про призначення його (єпископа Віктора (Бедь)) правлячим єпископом Тернопільської єпархії УАПЦ  із збереженням за ним і керівництва Карпатською єпархією.

В ході зустрічі сторони обговорили питання взаємодії та співпраці на ниві духовності, соціального служіння та благодійності.

На завершення сторони привітали один одного із наступаючими різдвяними святами та домовились і надалі підтримувати співпрацю на благо українського народу, зокрема щодо утвердження єдиної помісної Автокефальної Української Православної Церкви.

Владика Віктор на молитовну пам’ять подарував Сергію Надалу ікону ангела-охоронця та видання з історії УАПЦ.

Єпископи УАПЦ обговорили питання співпраці з керівництвом Черкащини і ТернополяРаніше, 23 грудня, владика Афанасій (Шкурупій), архієпископ Харківський і Полтавський, керуючий Харківсько-Полтавською та Черкасько-Кіровоградською єпархіями УАПЦ, зустрівся з першим заступником голови Черкаської ОДА Віталієм Ковалем.

Участь у зустрічі взяли також секретар єпархіального управління Черкасько-Кіровоградської єпархії протоієрей Віталій Двірник та секретар Харківсько-Полтавської єпархії ігумен Антоній (Бондарець), а також заступник начальника управління культури – начальник відділу охорони культурної спадщини, музейної справи та з питань релігії Черкаської ОДА Микола Сухий.

В ході зустрічі сторони обговорили питання, що стосувалися співпраці влади й духовенства Черкасько-Кіровоградській єпархії в культурній та соціально-суспільній сферах. Віталій Коваль наголосив на значенні діяльності Церков, зокрема УАПЦ, в житті українського суспільства, у морально-духовному та національно-патріотичному вихованні підростаючого покоління українців.

Архієпископ Афанасій, у свою чергу, запевнив Віталія Коваля в тому, що Українська Автокефальна Православна Церква, яка в 2016 році відзначила своє 95-тиліття, й надалі буде надійною духовною опорою українців.

Теги: