У найменшому місті України лунала найбільша коляда, а найбільшу шопку встановили у ТернополіНа площі Героїв Майдану у Вижниці на Буковині зібралися вижничани та гості міста аби колядувати та величати народження Ісуса Христа під час районного фестивалю «Найбільша коляда у найменшому місті». А найбільшу шопку України встановили у Тернополі, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Вukpravda.cv.ua і Zak-kor.net.

Привітали учасників та гостей фестивалю 8 січня голова Вижницької об’єднаної територіальної громади Олексій Чепіль, голова районної державної адміністрації Руслан Сенчук та голова районної ради Михайло Андрюк.

Колективи установ, організацій району, аматорські колективи закладів культури колядували, щедрували та віншували. Долучилися до коляди і колективи райдержадміністрації та районної ради.

Під час колядування у Вижниці встановили черговий рекорд України, цього разу з наймасовішого та одночасного виконання Щедрика. Більше 300 учасників виконали знаний у всьому світі «Щедрик» Миколи Леонтовича. Нагадаємо, у листопаді 2016 року на відзначення 100-річчя першого виконання Щедрика стартував флешмоб «Щедрик 100 challenge».

Суть флешмобу полягає у створенні у інтернет-мережі своєрідної галереї виконання «Щедрика» різними людьми в Україні та за її межами.

Насамкінець всі присутні виконали коляду «Нова радість стала». У 2012 році, піл час проведення першого фестивалю «Найбільша коляда у найменшому місті», саме цю коляду виконало більше 600 людей, таким чином потрапивши у книгу рекордів України.

У найменшому місті України лунала найбільша коляда, а найбільшу шопку встановили у ТернополіА найбільшу шопку України встановили у Тернополі. Зробили це традиційно, до Різдва. Її розмір – 20 на 50 метрів. Уперше шопка з'явилась у місцевому храмі ще 9 років тому. Відтоді її щороку доповнюють новими елементами, передає "24 Канал".

Тернопільська шопка – це ціле селище із хатками, храмом, людьми та звірятами. Фігурки, а їх дві з половиною сотні, рухомі. Вони крутяться і танцюють. Щороку персонажів у шопці більшає.

Усі фігурки та рухомі механізми католики-францисканці роблять самі. Дещо приносять і прихожани церкви святих Петра і Павла.

Подібні шопки є у різних містах України. Зокрема, в Ужгороді та Мукачевому. Однак у Тернополі — найбільша. Відтак, цьогоріч монахи та керівництво церкви вирішили офіційно зафіксувати рекорд.

Поглянути на різдвяне диво у Тернопіль щороку з'їжджаються люди з усієї України. Побачити вертеп можна у будь-який час, адже церкву не зачинятимуть.

Теги: