19 січня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення призначила позапланову перевірку телеканалу СТБ щодо дотримання норм законодавства під час трансляції 15 січня програми «Битва екстрасенсів» виробництва російського телеканалу ТНТ, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на І-pro.kiev.ua.

«Зафіксовано вихід передачі “Битва екстрасенсів”. Було багато резонансу, різні думки, різні пояснення. Ми призначаємо перевірку, щоб усе з’ясувати, просимо нас чекати і готувати пояснення», - повідомив голова Нацради Юрій Артеменко, звертаючись до представників телеканалу СТБ.

Заступник голови правління СТБ Анатолій Максимчук зазначив: «Будемо чекати».

У коментарях журналістам Юрій Артеменко пояснив, що закон передбачає проведення перевірки, навіть коли йдеться про очевидні факти. «Ми призначили перевірку, щоб розібратися, чи є порушення. Будемо враховувати всі пояснення - компанії, експертів, будемо враховувати вжиті каналом заходи - щодо припинення показу і звільнення працівників. І після цього можемо виходити на ухвалення рішення за результатами перевірки», - сказав він.

Відповідаючи на запитання, яке рішення може ухвалити Нацрада, пан Артеменко сказав, що є кілька типів рішень:

- взяти до відома наявність порушення та зобов'язати не порушувати в подальшому (на думку пана Артеменка, це теж санкція, хоча в законі це не входить до переліку санкцій);
- оголосити попередження;
- призначити штраф;
- звернутися до суду щодо позбавлення ліцензії.

«Що буде зараз - я не знаю. Це залежить від того, яке порушення ми виявимо і яке рішення ухвалимо», - зазначив голова Нацради. Він додав, що ніхто не буде затягувати перевірку, але до розгляду її результатів, згідно з практикою Нацради, мине щонайменше місяць.

Теги: