Закарпатській єпархії УПЦ КП сприяє місцева влада, а створюють проблеми конкуренти з УАПЦ7 лютого в прміщенні редакції тижневика "Неділя" (м. Ужгород, Закарпаття) керуючий Закарпатською єпархією УПЦ Київського Патріархату єпископ Ужгородський і Закарпатський Варсонофій (Руднік) провів прес-конференцію для журналістів, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ КП.

Теми, котрі обговорювалися, стосувались результатів роботи Управління Закарпатської єпархії у 2016 році; результатів роботи єпархіальної Благодійної організації «Благодійний фонд «Елеос - Закарпаття» у 2016 році; проблемних питань у спілкуванні між Закарпатською єпархією УПЦ КП та деякими єпархіями краю, шляхи їх вирішення. Також було оголошено конкурс на кращий проект кафедрального собору, що будуватиметься в Ужгороді. Подана інформація про конкурсну комісію, яка обиратиме кращий проект.

Так, зокрема, було наголошено на позитивній тенденції розвитку єпархії - реєструються нові релігійні громади, збільшується кількість священнослужителів ; органи місцевого самоврядування Закарпаття, виділяючи земельні ділянки під будівництво храмів, сприяють розвитку громад УПЦ КП на місцях.

Позитивним моментом названо і встановлення хрестів на місці майбутніх будівництв культових споруд у містах Мукачево, Свалява, Ужгород, у селах Сімер і Лази. Благодійною єпархіальною організацією "Елеос - Закарпаття" постійно надається допомога дітям - сиротам та людям похилого віку. Не оминають священнослужителі військовослужбовців, які перебувають в зоні АТО, допомагаючи їм матеріально і молитовно.

Проте в роботі єпархії названі проблемні питання, які стосуються спілкування Закарпатської єпархії з деякими іншими єпархіями краю. Так, зокрема, заявлено, що нині позбавлений сану, колишній ієрарх УПЦ КП єпископ Кирил (Михайлюк), що представляє на Закарпатті інтереси Української Автокефальної Православної Церкви, зі своїми помічниками в 2015 році "рейдерсько захопив приміщення, яке належить Закарпатській єпархії УПЦ КП в м. Ужгород", повідомив єпископ Варсонофій. Справа про повернення даного приміщення сьогодні перебуває на розгляді в Ужгородському міськрайонному суді.

Також до Управління єпархії УПЦ КП почали надходити скарги від жителів міст та сіл Закарпаття про дії аферистів, котрі прикриваються ім"ям Закарпатської єпархії УПЦ КП, збирають кошти нібито на розбудову кафедрального єпархіального собору. Вони ходять по квартирах та організаціях, стоять зі скриньками на базарах, показують сумнівні документи, мають і зошити, у яких записують імена жертводавців, щоб начебто молитися за їхнє здоров’я.

Проте єпископ Варсонофій не дає благословіння на таку форму збору пожертв. Благодійні кошти в єпархії залучаються тільки на території храмів або ж переказами на банківські рахунки.

"За достовірною інформацією , такими обманними діями щодо збору коштів займаються представники не зареєстрованої в межах області Закарпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви - керівник той же заборонений у священнослужінні та позбавлений сану єпископа - Кирил (Михайлюк)", - зазначається у прес-релізі з прес-конференції.

Збирання грошей для потреб інших єпархій на території Закарпаття також не практикується, додав єпископ УПЦ КП. Тому єпархіальний відділ благодійності та соціального служіння вкотре закликав не довіряти збирачам пожертв і негайно звертатися в міліцію.

Теги: