В УПЦ (МП) заперечують перехід ста парафій в УПЦ КП12 лютого в інтерв’ю “Еспресо ТВ” очільник УПЦ КП Патріарх Філарет заявив, що до Київського Патріархату "за минулий рік приєдналось сто, чи може більше парафій", які належать до УПЦ (МП). Ці дані заперечує протоієрей Олександр Бахов, голова Юридичного відділу УПЦ (МП), повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ.

За даними протоієрея, озвучена в ефірі статистика не має жодного документального підтвердження. "Розкольникам вистачило б для цього всього лиш показати 100 перереєстрованих статутів громад УПЦ, які змінили свою конфесійну приналежність, після внесення змін до своїх установчих документів. Однак, наразі, такої кількості змінених статутів не існує. А відтак – інформація про 100 парафій УПЦ, які перейшли до «УПЦ КП» є вигадкою", - передає його слова сайт УПЦ.

"Насправді з 2014 року в розкол Київського Патріархату перейшло 8 релігійних громад УПЦ і захоплено близько 40 храмів, що належать релігійним громадам УПЦ", - запропонував священик статистику від своєї конфесії.

"До того ж, храми, які захоплені прихильниками «Київського патріархату» шляхом тиску (в тому числі й фізичного) на вірян УПЦ, теж розкольники чомусь зараховують до тих, що «перейшли» по волі громад, яким вони належали до того. На жаль, так часто вважають і органи державної влади", - пише з посиланням на о. Олександра сайт УПЦ і називає главу УПЦ КП "брехуном", який "відверто порушив 9-у Заповідь Закону Божого".

Фото Facebook

Теги: