На Донеччині освячують храми і каплички УГКЦ для військових та волонтерів21 лютого в м. Краматорськ Донецької області для військовослужбовців 81-ї окремої аеромобільної бригади освячено храм святого Юрія УГКЦ, а у Слов'янську цієї ж області освятили каплицюУГКЦ у благодійному фонді «Карітас», повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.

Чин освячення у Краматорську здійснив владика Михайло (Колтун), єпископ-капелан, у співслужінні з о. Василем Іванюком, місцевим капеланом, о. Віктором Коханським, настоятелем парафії УГКЦ в м. Слов’янську, і священнослужителями Сокальсько-Жовківської єпархії, які тими днями проводили пасторально-місійну працю на Донеччині.

У проповіді під час літургії єпископ заохотив присутніх військовослужбовців шукати захист передусім у Бога і тоді їхнє служіння буде успішним. Архієрей розповів про міжнародну зустріч капеланів в Англії і як капеланська служба діє в усіх розвинених країнах.


Наприкінці богослужіння владика Михайло роздав всім присутнім у храмі антидор. Командир подарував владиці емблему 81-ї бригади з написом "Ніхто крім нас" та відзначив грамотами будівничих цього військового храму.

Після того присутні священики та архієрей розділили спільну солдатську трапезу.


Того ж дня, 21 лютого, владика Михайло (Колтун), керівник Департаменту Патріаршої курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур, освятив каплицю в Слов’янську, що на Донеччині, (вул. Вчительська, 2).

У січні тут відкрили представництво БФ «Карітас», при якому й освятили капличку. За словами о. Василя Іванюка, директора БФ «Карітас Краматорськ», нещодавно каплицю звели і в Краматорску на території військової території, також  в Добропіллі. До речі, у БФ «Краматорськ» працює близько 200 осіб. «А ще маю в планах звести три каплиці. Гадаю, до Великодня вони будуть поставлені у Святогірську і в Бахмуті, в госпіталі в Покровську», - розповідає священик.

Регіональне відділення фонду "Карітас", яке очолює отець Василь Іванюк, допомогає постраждалим від війни у cеми районах Донецької та Луганської областей у 68 населених пунктах у "буферній" зоні в районі лінії фронт.

Священик, крім служіння в БФ, їздить на передову, як військовий капелан: «Продовжую служити в десантній штурмовій бригаді з кіборгами уже другій рік».

Теги: