Кияни просять місцеву владу увічнити пам'ять про Аскольда — першого київського князя, який прийняв християнство, повідомляє кореспондент порталу "Релігія в Україні".

"У Києві було багато князів. Але найпершим є Аскольд (правив у 860-874 роках) - перший київський князь-християнин, який був засновником нашої держави - Русі", - говориться в тексті петиції, розміщеної на сайті Київської міської ради.


"Одне з найважливіших повідомлень візантійських джерел, що припадає на 70-ті роки ІХ століття — хрещення Аскольда та його найближчого оточення. Ця подія мала величезне значення у подальшому розвитку Руської землі. Відтоді літописи заговорили про її культурні й політичні зв'язки з європейськими державами. Факт хрещення Аскольда надихнув деяких істориків висловити припущення про введення християнства на Русі не в часи князівства Володимира у 988 році, а понад сто років раніше — за князя Аскольда", - говориться у зверненні.

Автор петиції Михайло Роль пропонує  встановити пам'ятник першому київському князю-християнину Аскольду в центрі Києва, на місці поваленого монумента Леніну.

Фото Facebook

Теги: