Перед початком освячення ікон глава Київського Патріархату звернувся до присутніх зі словом, в якому зокрема сказав: "В історії не було такого випадку, щоб зло перемогло добро. Зло може перемагати тимчасово, а остаточна перемога належить добру, тому що Бог підтримує добро. А якщо Бог підтримує добро, а ми стоїмо на шляху добра, тому що ми хочемо миру для нашого народу, ми хочемо зберегти нашу державу, ми хочемо служити нашому народу, тому з нами Бог. Якщо знами Бог, то й перемога з нами. Але перемога з нами не без нас... І ці ікони, які ми зараз освятимо і будуть вам вручені у військові частини, будуть вам нагадувати, кожному, що ось дивіться на ці ікони і пам’ятайте, що Бог захищає вас".

Під час заходу голови Шевченківської РДА Олег Гаряга, Печерської РДА Сергій Мартинчук та Оболонської РДА Олександр Цибульщак вручили нагороди воїнам добровольчих батальйонів.

Після освячення ікон їх буде віддано командирам батальйонів на передову, військовим шпиталям, реабілітаційним центрам і просто бійцям для молитви, зцілення, підтримки та в знак подяки.

Того ж дня, з нагоди Дня українського добровольця, у Свято-Володимирському Патріаршому кафедральному соборі УПЦ КП відбулося нагородження учасників АТО та добровольців Шевченківського району столиці.

Також духовенство відслужило молебень за Україну, під час якого підносились молитви за українських воїнів, щоб Господь дарував їм здоров'я і захистив від усякої небезпеки, а українському народу подав визволення від нашестя чужинців, мир і перемогу.

Після молитви голова Шевченківського району Олег Гаряга вручив захисникам нагрудні знаки «Учасник бойових дій» та «Доброволець». Відзнаки Міністерства оборони до свята, що цього року вперше відзначається в Україні, отримали 25 воїнів-учасників АТО.

Від парафії Свято-Володимирського собору кожен нагороджений отримав ікону і пам'ятний подарунок.

Теги: