Захід відбувся на базі Обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників і був присвячений обговоренню питань викладання предметів духовно-морального спрямування.

До участі в заході долучився заступник голови Обласної ради Вадим Гайович, голова Громадської ради з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України Володимир Марущенко, головний спеціаліст Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Раїса Євтушенко, начальник Черкаського управління освіти і науки облдержадміністрації Валерій Данилевський, заступник начальника Оксана Сімушина, ректор ОІПОПП Наталія Чепурна, представники різних релігійних конфесій, громад, навчальних закладів, де викладаються предмети духовно-морального спрямування.

Голова Громадської ради Володимир Марущенко наголосив на важливості вести діалог між Державою і Церквами для формування духовно-моральної основи суспільства, яка забезпечить мирне і гідне життя громадянам.

Раїса Євтушенко повідомила, що в Міністерстві приділяється значна увага викладанню курсів духовно-морального спрямування, зокрема основам християнської етики, оскільки їх вивчення сприяє формуванню в дітей традиційних для України християнських цінностей. Перелік навчальних курсів цієї тематики розширився. Тепер учні мають можливість вивчати за вибором такі предмети як «Християнська етика», «Християнська етика в українській культурі», «Біблійні історії», «Цікава Біблія».

Отець Юліан Шеремата, настоятель черкаської парафії Пресвятої Богородиці УГКЦ, у своєму виступі звернув увагу на Європу, яка стала забезпеченою і розвиненою, через її багатовікову християнську основу. Священик застеріг, що і Європа може втратити свою вагу і велич у світі, якщо відступить від християнських моральних принципів.

Дзвенислава Романець, куратор дошкільної роботи Патріаршої курії УГКЦ, педагог, психолог, магістр богослов’я, поділилася своїм досвідом християнського виховання дошкільнят і представила програму, за якою працює.

У роботі заходу взяли участь представники інших релігійних установ, зокрема викладач Полтавської місіонерської духовної семінарії, директор Духовно-просвітницького центру Свято-Миколаївського собору УПЦ (МП) м. Горішні Плавні протоієрей Георгій Коваленко та секретар Синодального відділу релігійної освіти, катехізації і місіонерства УПЦ Ірина Ковальчук, яка презентувала навчальну програму «Біблійна історія та християнська етика» для учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів.

Члени Громадської ради і запрошені поділилися із черкащанами своїми напрацюваннями, а господарі підтвердили важливість духовно-морального виховання і ознайомили присутніх з тим, як працюють у згаданій сфері.

Такі виїзні засідання Громадської ради з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при МОН України вже стали традицією за останні роки. Вони проводилися в Національному університеті «Острозька академія», що на Рівненщині; на базі Українського католицького університету у Львові, а також за підтримки обласних адміністрацій в Луцьку і Слов’янську.

Теги: