Під час презентації присутнім оголосили алгоритм повного циклу публічної політики і найближчі плани діяльності Міжфракційного депутатського об'єднання, обрані напрямки проведення реформ.

Відтак була представлена концепція пенітенціарної реформи, важливим елементом якої є кардинальна зміна підходу - від карального до пенітенціарного, що забезпечує каяття, надолуження за зло і реінтеграцію правопорушників до суспільства. Концепцію озвучили голова підкомітету з реформування пенітенціарної системи Комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, народний депутат України Юрій Мірошниченко і заступник міністра юстиції України Дениса Чернишова.

Пріоритетами реформи є введення інституту пробації, що сприятиме поверненню людини до суспільства, запобігання рецидивам протиправної поведінки, професійна формація, соціально-психологічний та душпастирський супровід персоналу, підвищення престижності професії пенітенціарія й подолання закритості пенітенціарної системи.

У Політичний порядок денний увійшли пропозиції, подані головою Душпастирської ради протоієреєм Костянтином Пантелеєм. У ній гідне місце посідає тема забезпечення прав ув’язнених і персоналу системи на свободу совісті і віросповідання, зокрема положення щодо системної соціально-психологічної і духовної реабілітації для протистояння явищу "вигоряння" та професійної деформації пенітенціаріїв.

Під час обговорень реформи, втілення якої, на думку експертів, може тривати від 5 до 15 років, виступили також її опоненти. Серед головних аргументів критиків того, як реформується пенітенціарна система України, є недостатнє фінансування, мала компетентність управлінців, відсутність продуманої законодавчої бази, брак фахових досліджень і прогнозування наслідків окремих кроків реформи. Про потребу відкритої статистичної інформації про актуальний стан пенітенціарної системи говорив член Пенітенціарної асоціації України адвокат Дмитро Ягунов. Про необхідність розробки концепції відшкодування жертвам злочинів висловився Сергій Старенький, екс-голова Державної пенітенціарної служби України.

Модератором заходу була Соня Кошкіна, шеф-редактор LB.ua.

Теги: