Починаючи з кінця 2016 року релігійна громада Спасо-Преображенського храму УПЦ у судах різних інстанцій відстоювала право на приміщення, у якому знаходиться церква та єпархіальне управління. Передати ділянку в центрі Івано-Франківська на користь дитячого садочку вирішили через виконком депутати Міської ради. 17 березня 2017 року у Верховному суді України підтвердили законність прав вірян УПЦ (МП).

Раніше, 2 листопада 2016 року, Львівський апеляційний господарський суд виніс рішення, яким задовольнив позовні вимоги виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради у справі про розірвання договору оренди приміщення храму по вул. Чорновола, 6  з Івано-Франківською єпархією УПЦ (МП), тим самим позбавивши єпархію канцелярії, а громаду Преображення Господнього – храму.

6 лютого 2017 року Вищий господарський суд України задовольнив касаційну скаргу Івано-Франківської єпархії УПЦ (МП) щодо прав на храм. Вищий господарський суд України скасував постанову Львівського апеляційного господарського суду від 02.11.2016 року, залишивши в силі рішення Господарського суду Івано-Франківської області від 02.08.16 року, яким було відмовлено в позові виконкому Івано-Франківської міської ради про розірвання договору оренди  з Івано-Франківською єпархією УПЦ (МП).

У свою чергу, виконавчий комітет Міської ради подав заяву до Верховного суду України про перегляд постанови Вищого господарського суду України від 6 лютого 2017 року.

Розглянувши дану заяву, вищий судовий орган України, дійшов висновку, що вона є необґрунтованою та ухвалою колегії суддів Судової палати у господарських справах Верховного суду України 17 березня 2017 року відмовив у допуску справи №909/932/15 до провадження Верховного суду України.

Таким чином, поставлено крапку в багатомісячному судовому процесі, розпочатому за ініціативою виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради. Суд підтвердив право громади УПЦ МП) на богослужіння у Спасо-Преображенському храмі.

Теги: