Після того як нещодавно в Ужгороді на сесії міськради зіштовхнулися військові та священики УПЦ (МП), сперечаючись про поділ земельної ділянки між громадами УАПЦ та УПЦ (МП), 30 березня мер Ужгорода Богдан Андріїв зняв з розгляду сесії спірний проект рішення).

6 квітня мали знов розглядати резонансні земельні питання. Але депутати зберуться після великодніх свят, тим часом землею в Ужгороді займеться суд, повідомили з мерії, повідомляє Uzhgorod.in.


"Вважаю, що представники обох конфесій - і Української Православної церкви Московського патріархату, і Української автокефальної православної церкви Київського патріархату - повинні сісти за стіл переговорів, щоб мирно вирішити конфлікт, який триває вже з 2002 року", - коментував ситуацію міський голова Богдан Андріїв.

10 квітня Збаразький районний суд Тернопільської області своїм рішенням зобов’язав представників поліції внести дані про правопорушення проти громади УПЦ (МП) до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Близько тижня тому представники громади святих апостолів Петра і Павла УПЦ (МП) села Кинахівці пред’явили позов до судової інстанції через бездіяльність районних правоохоронців, бо, як зазначає сайт УПЦ (МП), "поліцейські не вносили дані про фальсифікацію протоколу зборів громади членами «ініціативної групи» по переведенню парафії в розкол", тобто в Київський Патріархат.

Крім того, недавно колегія суддів Судової палати у господарських справах ВСУ відмовив Івано-Франківському міськвиконкому у допуску до розгляду заяви про перегляд постанови Вищого господарського суду України, який у лютому залишив приміщення громади на початку вул. Чорновола за УПЦ (МП).

Але 3 квітня Львівський апеляційний господарський суд залишив у силі рішення господарського суду Івано-Франківської області про звільнення церквою орендованих приміщень. Про це у Фейсбці повідомив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків. “Не здаємося! Громада хоче бачити в центрі Івано-Франківська садочок, а не московську церкву”, – написав мер, якого цитує Тkrai.com.

Йдеться про орендовані громадою УПЦ (МП) нежитлові приміщення по вулиці Чорновола, 6. Міська влада хоче тут облаштувати дитячий садок.

Теги: