Книжка написана в стилі «просто про складне», щоб кожен зміг охопити цілісну картину перебігу подій за досить короткий час. Книга містить уривки історичних документів, схеми та карти, які покликані допомогти читачеві «відчути» і «побачити» непросту історію УГКЦ.

Богдан Трояновський, директор «Свічада», розповідаючи про ідею видання такої книжки, говорить, що вони вже давно помітили запит від людей, які цікавляться історією УГКЦ. І видавництво хотіло видати якраз не якусь монументальну працю, а щось, що буде доступне кожному вірянину. Також важливим для видавця є те, щоб це була саме історія, а не ідеологічний підручник. Богдан Трояновський розказує, що часто такою інформацією цікавляться й іноземці, котрі приходять до книгарні видавництва. Тому «Свічадо» планує видати й англійську версію «Історії УГКЦ за 90 хвилин».

Обов’язковою для кожного греко-католика, який не читав історії УГКЦ, вважає цю книжку знана книжкова оглядачка Христина Содомора. Вона каже: «Автор говорить мовою фактів, професійно оперує термінологією, використовує широкий підхід до подій у загальноцерковному та загальноісторичному контексті. Тому легко уявляти історію УГКЦ на фоні відомих історичних подій. Тим паче, коли історію викладено легко, лаконічно, без зайвих деталей».

Теги: