Відкрив церемонію президент Асоціації українських правників, доктор юридичних наук, академік Василь Костицький. Саме за ініціативи Асоціації цей конкурс було започатковано у 2010 році, а також організаційно підтримано і на державному рівні, особливо в часи діяльності Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі.

Конкурс вже сьомий рік поспіль проводиться на добровільних засадах серед шести вікових категорій: І – учні 1-4 класів, ІІ – учні 5-8 класів, ІІІ – учні 9-11 класів, IV – учні професійно-технічних навчальних закладів, студенти коледжів і технікумів, V – студенти вищих навчальних закладів, VІ – представники різних вікових груп. З 2015 року введено окрему номінацію – «Відеосюжет».

Активну громадянську позицію конкурсантів підтримують і мотивують меценати і партнери конкурсу. Цього року переможці, в залежності від номінації, отримали – сертифікати на оплату навчання, ноутбуки, музичні центри, телевізори, коштовні навчальні набори, оплату літнього відпочинку, а також солодощі.

За даними оргкомітету, щороку Всеукраїнський конкурс «Моральний вчинок» набуває все більше популярності в країні. У першому конкурсі (2010–2011) журі розглянуло 2033 творчі роботи. У другому Конкурсі (2011–2012) на розгляд журі надійшло 1606 робіт. На третій конкурс було подано 2183 проекти. Четвертий конкурс (2013–2014) перевершив усі очікування: загальна кількість конкурсних робіт, які взяли участь у ньому, – 5134!

Метою Конкурсу є популяризація духовних і моральних надбань, сприяння формуванню громадянської позиції, високих моральних цінностей, почуття любові до України.

Асоціація українських правників свою щорічну підтримку цього Конкурсу пояснює тим, що «Моральний вчинок» – це конкурс, що примножує добро.

Теги: