Школа об’єднує школярів старших класів і молодших студентів, запрошує провідних викладачів із українських та європейських університетів. Організатори виходять з того, що протестантизм в Україні здається знайомим, але насправді ця «знайомість» є часто набором стереотипів і хибних уявлень. Саме наукове вивчення того, що є протестантизм, і є основним принципом організації Школи.

Мета школи:
- познайомити учасників школи з особливостями вчення та практики протестантизму як історичної гілки християнства;
- покращити знання історії та складної еволюції протестантизму;
- надати можливість поспілкуватись з представниками протестантського богослов’я;
- організувати спільний простір діалогу щодо проблем, здобутків та ідентичностей протестантизму з нагоди 500-річчя Реформації;
- сформувати толерантне ставлення до релігійних меншин в учасників школи.

Серед провідних лекторів:
В. Карпов  – професор соціології Університету Західного Мічігану, фахівець з соціології релігії;
А. Швед  – магістр релігієзнавства, декан міжнародного теологічного університету "Зое";
М. Черенков  – доктор філософських наук, віце-президент асоціації "Місія Євразія", професор кафедри філософії Українського католицького університету;
а також багато очільників українських протестантських церков.

Провідні українські та іноземні науковці, що досліджують протестантизм, розкажуть молоді про історію і сучасний стан протестантизму, його гілки, основні ідеї, богословські особливості східнословянського протестантизму, становлення пізньопротестанських течій у вітчизняному контексті, розкажуть про відносини Церкви, держави і суспільства (зокрема, на прикладі ідей М.П. Драгоманова про протестантизм та християнство), про «дух капіталізму» та нову корпоративну культуру протестантських спільнот, представлять сучасну мапу протестантських громад Києва.

Зокрема, професор соціології Університету Західного Мічігану В. Карпов виступить з лекцією «Православ’я в протестантській та постпротестантській Америці: зустрічі, взаємодії, трансформації».

Учасники школи матимуть змогу відвідати лютеранське богослужіння, в програмі також екскурсії до різних протестантських громад, прогулянка теплоходом, розважальний вечір, концертні програми, перегляд фільмів «Лютер», «Баптисти» (фільм О. Столярова) та ін.

Організатори запрошують усіх, хто бажає, відвідати школу, зокрема, учнів 9-11 класів, студентів вищих навчальних закладів І-ІІІ курсів, журналістів, громадських діячів та всіх, хто цікавиться науковим дослідженням релігії.

Місцезнаходження школи: Київ (Пуща-Водиця) на 3-й лінії, вул. Юнкерів, 16, Оздоровчий табір «Лідер». Контакти організаторів: +38 0501548958.

Фото Facebook

Теги: