Юридичними питаннями та безпосередньо розвантаженням гуманітарної допомоги займалася рада Ордену Лицарів Колумба ім. Івана Мазепи, що діє при Свято-Троїцькому храмі УГКЦ у Полтаві. Її керівник Євген Хайлов пояснив, що благодійна діяльність — один із пріоритетних напрямків діяльності організації.

Полтавська греко-католицька спільнота, співпрацюючи з керівництвом місцевого військового госпіталю, має три цілі. Перша — покращити матеріально-технічну базу медичного закладу. Друга — полегшити умови праці медперсоналу. І остання — покращити побутові умови військовослужбовців, які перебувають на лікуванні.

Це вже не перша гуманітарна допомога для військового шпиталю. У березні цього року до Полтави теж прибули функціональні ліжка, функціональні тумбочки, матраци та медичні засоби. Їх, як і сьогоднішні, передали з лікарні Святої Анни, що в Ганновері (Німеччина).

Довідка: «Лицарі Колумба» засновані в США преподобним отцем Майклом Дж. Маꥳвні в 1882 році. Членами ордену є понад 1,8 мільйона людей, які зібрані у 15 000 рад в 14 країнах світу. Лицарями можуть бути лише практикуючі чоловіки-християни віком від 18 років. Членство поділяється на 4 різних ступені, кожен з яких ілюструє певний принцип ордену.

Процес заснування в Україні організації «Лицарі Колумба» був розпочатий ще попереднім главою УГКЦ архієпископом Любомиром Гузаром. У серпні 2005 року під час 123-ї Верховної конвенції «Лицарів Колумба» в Чикаго (США) він запросив лицарів розпочати свою діяльність в Україні.

Теги: