Фестиваль «Княжа родина/ Regio genus» запланований на 8-9-10 вересня 2017 року на території Національного заповідника «Софія Київська» і стане яскравою подією в культурному житті України.  Мета фестивалю «Княжа родина/ Regio genus» – на прикладі родоводу київських князів від Святослава, Володимира, Ярослава, їх дружин та нащадків продемонструвати мистецькі та родинні зв’язки між Київською Руссю-Україною та європейськими країнами, показати тяглість культурного діалогу України з різними країнами Заходу.

У рамках мистецького проекту проходять благодійні виступи зірки світової оперної сцени Вікторії Лук’янець у Софійському соборі. Зібрані кошти спрямують на отритмання прав на видання факсимільної копії Реймського Євангелія. Це вже друга благодійна акція Вікторії, спрямована на підтримку заповідника. Завдяки різдвяному концерту в Софійському Соборі, музейники розпочали реставрацію двох кіотів (шафа для розміщення ікон) ХІХ століття, які зберігаються у Соборі.

Друкуватиме тисячолітню реліквію партнер-видавництво Національного заповідника «Софія Київська» - «Видавництво «Горобець». Видавництво співпрацює з заповідником понад 10 років. За цей час вийшли друком факсимільні копії Луцького Євангелія XIV ст., Луцького Псалтиря 1384 року, Холмського Євангелія ХІІ ст., книга-альбом «Свята Софія Київська» та інші.

Теги: