Зокрема, близько 10 години до храму почали з’їжджатися представники Київського Патріархату, в тому числі, жителі навколишніх сіл. Віруючі УПЦ (МП) повідомили опонентам, що не допустять їх для проведення богослужіння, "оскільки храм знаходиться у законному користуванні громади канонічної Церкви".

Проте за підтримки представників коломийської поліції – начальника Коломийського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області Остапа Білейчука, його заступника, начальника слідчого відділення Миколи Максим’юка та інших. Особисто для Білейчука О.Р. віряни УПЦ (МП) продемонстрували документи, які свідчили про те, що на сьогодні в Старому Гвіздці зареєстрована лише одна релігійна громада, тобто УПЦ (МП). Саме цій громаді, на думку вірян, і належить право молитися в Свято-Успенському храмі. Але чиновник віддав наказ підлеглим відтіснити віруючих від храму та допустив туди вірян УПЦ КП. Як і раніше Білейчук О.Р. порадив парафіянам звертатися до суду, якщо вони вважають його дії незаконними.

Нагадаємо, що 3 листопада Коломийський міськрайонний суд зобов’язав поліцію Коломиї розпочати кримінальне провадження щодо спірного храму в с. Старий Гвіздець. Віряни УПЦ (МП) кажуть, що жодних слідчих дій дотепер ще не проводилось.

Близько 11-ої години до храму прибув єпископ Юліан, заручившись підтримкою біля двох десятків служителів своєї конфесії та жителів навколишніх сіл, він за допомогою поліції пройшов до храму.

На місце події також з’явився і Старогвіздецький сільський голова – Михайло Дяків. Посадовець заперечував, що храм є державною власністю і вказував, що він належить громаді.

Теги: