Захід покликаний стати майданчиком для обміну досвідом, системного і різнобічного обговорення, вивчення і популяризації спадщини прп. Паїсія, а також історії та впливу ісихазму і Афону в розвитку духовності, культури, філософії, мистецтва і літератури народів Центрально-Східної Європи.

Організаторами конференції виступають: Свято-Успенська Києво-Печерська лавра, Міжнародний інститут афонської спадщини, Таврійський національний університет ім. В. Вернадського, Кафедра славістики Ясського університету ім. Олександра Іоанна Кузи (Ясси, Румунія).

Один з організаторів конференції, директор Міжнародного інституту афонської спадщини Сергій Шумило зазначив: «Подібно прп. Антонію Печерському старець Паїсій Величковський як істинний подвижник трудився на ниві утвердження чернечих чеснот і духовної просвіти. Він по праву вважається одним з головних натхненників «філокалічного відродження» кінця XVIII – початку XIX століть в Греції, Болгарії, Сербії, Молдові, Румунії, Україні та Росії. Його стараннями стародавні святоотечні праці стали доступні в перекладах на слов’янські мови, а багата Афонська ісіхастська спадщина, яка у XVIII столітті вже приходила в забуття навіть на Святій Горі, пережила період свого нового розквіту.

Заснована прп. Паїсієм чернечо-аскетична школа, її літературна діяльність і відродження втрачених традицій православного старчества та ісіхазму дали потужний імпульс не тільки до відродження істинного чернецтва і духовності, а й до відродження православної східнослов’янської культури, її повернення до традиційних християнських засад і цінностей.

Секції (теми) конференції, які плануються до проведення:

    Прп. Паїсій Величковський і Афон.
    Прп. Паїсій Величковський та Києво-Печерська Лавра.
    Школа й учні прп. Паїсія Величковського на Балканах і в Центрально-Східній Європі.
    Спадщина прп. Паїсія Величковського і його вплив на відродження православного богослов’я, чернецтва і старчества.
    Ісіхазм в культурі та духовності народів Центрально-Східної Європи.
    Вплив Афона на розвиток духовності, чернецтва, книжності й культури на Русі.
    Літературні зв’язки Центрально-Східної Європи з Афоном.
    Сучасне осмислення спадщини прп. Паїсія Величковського і перевидання його праць.

З програмою можна ознайомитися тут.

Місце проведення: м.Київ, вул. Лаврська, 15, корп. № 45 (конференц-зал Свято-Успенської Києво-Печерської лаври).

Теги: