Чотири роки поспіль раз на місяць учасники ГО проводять спільне обговорення гострих суспільних питань, що, зокрема, стосуються сімейних цінностей, виховання дітей, здоров’я, традиційної моралі та культури, гендерної політики. До участі у засіданнях запрошують психологів, педагогів, лікарів та інших фахівців.

Цього разу темою для обговорення стало соціальне сирітство та його наслідки — усиновлення, опікунство, створення дитячих будинків сімейного типу. Йшлося й про те, як саме, хто і за яких обставин зважується виховувати обездолених дітей; як держава сприяє цьому, і що потрібно, в першу чергу, тим небайдужим людям, які хочуть стати прийомними батьками або вихователями.

До участі в обговоренні були запрошені директор Новоград-Волинського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді — Олена Котова, вихователь дитячого будинку сімейного типу (с. Городище) — Наталія Каратаєва, священик Сергій Аракелов, родина якого нещодавно взяла під опіку двох дітей з Житомира, благочинний Новоград-Волинського округу протоієрей Стефан Маркевич і учасники громадського об’єднання.

Присутні поділилися досвідом роботи з сиротами, їхнього виховання та процесу усиновлення. Учасники засідання окреслили багато проблем соціального сирітства і дійшли висновку, що кожна може бути вирішена за умови послідовного виховання та активної співпраці з державними соціальними інституціями.

Теги: