Від Української Лютеранської Церкви лунала пропозиція про те, щоб ознайомити молодь та дітей з християнською спадщиною України. Проводити екскурсії в культурно-археологічний центр “Пересопницю”, місце утворення Пересопницького Євангелія, Софію Київську, Дім Біблії. Там вони зможуть почути про унікальність Божого Слова, познайомитися з біблійними цінностями. Це відбуватиметься за графіком, який має ухвалити Міністерство освіти і науки.

Анатолій Райчинець, заступник генерального секретаря Українського біблійного товариства, зазначає: “Ми цю ідею розписану віддамо в Міністерство освіти і науки. Вони в свою чергу це спустять по обласних центрах і школах і це буде добровільно за бажанням їхніх батьків і діток і ініціативна вчителів та директорів шкіл”.

Крім всеукраїнського перепису Біблі, планують установити в Києві пам’ятники перекладачам Біблії — Івану Огієнку, Пантелеймону Кулішу та Івану Хоменку.

Виникла ідея, щоб не тільки їм поставити пам’ятники, а й іншим діячам, які сприяли поширенню християнства в Україні. Августин (Маркевич), голова Богословсько-канонічної комісії при Священному Синоді УПЦ (МП), каже: “Ви чули, мене підтримав і протестант. І я думаю князь Ярослав мудрий в першу чергу і великі провідники церкви христові в Україні. І я не заперечую те, що зараз сказали. І сучасних, які були по таборах, які поширювали Слово Боже”.

На засідання прийшли також і представники державної влади. Організатори кажуть, що на сьогодні потрібна постанова про визнання цієї події на державному рівні. Для цього оргкомітет звертався до Кабінету Міністрів та до Президента.

Теги: