Церква святого Микити у селі Дернів була зведена зі соснових брусів у 60-х роках XVII ст в стилі галицької школи народної архітектури та належить до пам’яток архітектури національного значення. До 40-х років XX ст. храмом опікувалася місцева землевласниця – Броніслава Вислоцька. Після Другої світової війни тут функціонував музей, а згодом – дитячий садочок, внаслідок цього від інтер’єру церкви майже нічого не залишилося.Ця унікальна споруда залишалась в аварійному стані.

На сьогодні церква збережена в автентичному вигляді – тризрубна, одноверха, без ніяких прибудов і дуже компактна за розмірами. Зі сходу і заходу до центрального квадратного зрубу прилягають менші рівні квадратні зруби. Має ґонтове покриття, а у її інтер’єрі центральний простір висотно розкривається у напрямку до зеніту. Дата будівництва храму вирізьблена просто на одвірку дверей.

За останні 2 роки церква відреставрована та відновлена. Початок відкриття церкви у с. Дернів 18 квітня о 13.00 год.

У ці ж дні у Майданському лісництві біля села Кубаївка Надвірнянського району Івано-Франківської області було знайдено закинутий будинок пасічника, де свого часу діяло підпілля Української Греко-Католицької Церкви.

Про це повідомляє на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook отець-доктор Юстин Бойко. Будинок виявив його брат — Михайло Бойко. Тепер брати мають намір самотужки відновити її.

Священик написав: «Підпілля УГКЦ — часи, які відходять у забуття. Мій брат Михайло Бойко перебував у робочих питаннях у Майданському лісництві привіз звідти унікальні світлини, які розбудили у мені спогади. На фото будинок пасічника. А насправді це був центр підпільної Церкви, у якому діяв ісповідник віри о. Михайло Косило. Офіційно він діяв як пасічник Делятинського лісокомбінату. Саме ця професія дозволяла йому і офіційно працювати на роботі, і бути повноцінним священиком УГКЦ».

Теги: