Проєктний менеджер в офісі розвитку Салезіанського згромадження УГКЦ Уляна Безпалюк розповіла: «Наша організація виграла грант для проведення такої події. І цей урок є, власне, частиною цього заходу.  Раніше провели ІТ-урок для старших, а цього разу навчаємо азів ІТ молодшу групу. Викладачем є працівник Родинного дому «Покрова» Марія Перець. Надалі вона поїде на навчання до Києва, щоб поглиблювати знання у цьому напрямку. Також за цей грант ми закупили обладнання, зокрема дитячого робота, на якому показують і розповідають про робототехніку. Згодом ми започаткуємо гурток і дітки, які зголосяться, будуть мати можливість регулярно відвідувати такі уроки».

ІТ-день відбувся для дітей восьми-дев’яти років, а також для учнів середніх і старших класів. До слова, подія ІТ-день відбувається щорічно у всій Україні.

Нагадаємо, що у Галичині салезіяни діяли з 1890-х років. На початку 1990-х років, після руйнації СРСР, салезіяни відновили свою діяльність в Україні. На сьогодні тут діє релігійне управління монастирів Салезіанського згромадження східного обряду в Україні Української Греко-Католицької Церкви. Метою служіння салезіян є виховно-душпастирська опіка над дітьми і молоддю, особливо найбільш потребуючою, її релігійне, духовне та професійне виховання, а також місіонерська діяльність.

також нещодавно в патріаршому соборі Воскресіння Христового УГКЦ у Києві відбувся турнір християнської інтелектуальної гри «Що? Де? Коли?». Захід провели з ініціативи прот. Петра Жука, голови катехитичної комісії Київської архиєпархії. Участь у змаганнях взяли 14 команд з різних частин архиєпархії. Цьогорічна тема конкурсу звучала: «Дари і плоди Святого Духа».

Як розповів Михайло Баранець, семінарист VI курсу Київської Трьохсвятительської духовної семінарії (КТДС), турнір відбувався у два тури – для двох вікових категорій, а питання, на які відповідали учасники конкурсу, мали на меті перевірку і закріплення знань про дари і плоди Святого Духа, а також про те, як їх засвідчували святі Церкви.

За чесність і справедливість в оцінюванні команд відповідало журі конкурсу, в якому були присутні двоє студентів Київської Трьохсвятительської духовної семінарії та парафіянка каплиці святого архистратига Михаїла та Новомучеників УГКЦ.

За підсумками двох турів конкурсу перемогу отримали такі команди: в категорії 10-13 років 1 місце – команда «Дорогами віри», парафія Пресвятої Тройці (с. Княжичі); 2 місце – команда «Божі колоски», парафія Святих мучениць Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії (котеджне містечко «Северинівка»); 3 місце – команда «Промінчики любові», парафія Собору Вишгородської Богородиці (м. Вишгород); в категорії 14-17 років 1 місце – команда «Єрихон», парафія при Патріаршому соборі Воскресіння Христового (м. Київ); 2 місце – команда «Борисогліби», парафія Святих Бориса і Гліба (м. Київ); 3 місце – команда «Райська любов», парафія Святого Василія Великого (м. Житомир).

Команди-переможці візьмуть участь у загальноцерковному турнірі, який відбудеться у Львові 23 листопада.

Теги: