"Усі питання для обговорення та проблеми розглядалися крізь призму Ісламу, — зауважила одна з організаторок семінару, громадська активістка й перша етнічна українка-хафіз Віра Фриндак, — навіть якщо йдеться про повсякденну діяльність мусульманина. В ісламі життя людини не відділене від релігії, тому кожен учинок розглядається з позиції його відповідности приписам і цінностям Ісламу".

Для участи в семінарі-тренінгу в ІКЦ столиці зібралися дівчата-підлітки зі Львова, Запоріжжя, Харкова, Сум, Києва та Одеси. Здебільшого це активістки, що якнайліпше виявили себе в громадській діяльності, добродійних акціях і заходах у місцевих громадах.

"Цей семінар, що ми традиційно проводимо двічі на рік, є й культурно-просвітницьким заходом, і навчальним, і психологічним тренінгом, — уточнює Віра Фриндак. — Ми розглядали такі теми, як «Агресія у суспільстві, булінг», «Способи подолання агресії», «Як розкрити свій потенціал і розвивати його», «Професійна орієнтація та розвиток», «Які якості варто розвивати в собі мусульманці, якою вона повинна бути» тощо. Дівчат цікавить досить широка проблематика, зокрема нинішні тенденції, напрями діяльности, перспективні для мусульманок. Звичайно ж, обговорювали й релігійні питання, й морально-етичні, зокрема, що є мусульманка, який її образ в очах суспільства".

Формат заходу передбачав відверті бесіди про складні життєві ситуації, щоб з’ясувати рівень готовності дівчат до життєвих викликів і пояснити, як вони мають долати труднощі з погляду ісламу.

Завдяки тренінгу, проведеному головою Ліги мусульманок України Ольгою Фриндак, учасниці ознайомилися з основами тайм-менеджменту: навчилися не тільки планувати свій день, а й правильно визначати пріоритети; опанували стратегії та тактики досягнення цілей; визначили звички, що стануть союзниками на шляху до мети, а також ті, що, напевно, будуть причиною невдач і поразок.

На початку заходу відбулося анкетування учасниць для визначення їхніх очікувань від нього. А під час підсумкового опитування юних мусульманок просили написати, чи виправдалися сподівання, та сформулювати пропозиції, побажання до майбутніх семінарів. Більшість дівчаток висловили подяку за можливість здобути нові знання.

Теги: