Захід був організований Українським конгресовим комітетом Америки. Молитву очолили п’ять архиєреїв: Борис Ґудзяк – митрополит Філадельфійський УГКЦ, Антоній Щерба – митрополит Української Православної Церкви Америки, Павло Хомницький – єпарх Стемфордський УГКЦ, Даниїл Зелінський – архиєпископ Української Православної Церкви Америки та владика Василь Лостен – емерит УГКЦ. Разом з ними молилися священники, диякони та семінаристи обох Церков.

Перед панахидою до присутніх звернувся митрополит Антоній Щерба. У своїй промові він підкреслив важливість вшанування цієї трагедії українського народу. Пам’ятну свічку, хліб та пшеничні колоски принесли учні Української академії св. Юрія (м. Нью-Йорк).

Андрій Футей, голова Українського конгресового комітету Америки, у слові до присутніх зазначив, що українська громада та приятелі України збираються у цьому храмі, щоб пом’янути жертв Голодомору, понад 35 років. Також виступили сенатор Чак Шумер, посол України при ООН Володимир Єльченко та представниця мерії Нью-Йорка Кароліна Рівера.

На завершення митрополит Борис Ґудзяк подякував усім за спільну молитву та зазначив: «Молитва покликана загоїти рани нанесені трагедією Голодомору та відновити справедливість».

Теги: