Протоієрей Миколай Капітула є кліриком Покровського собору у м. Рівне, магістром богослов’я, викладачем Рівненської духовної семінарії ПЦУ. У 2016 році на офіційному сайті УПЦ Київського Патріархату він опублікував під своїм ім'ям статтю "Духовний вплив Афонської гори на розвиток українських монастирів". Це перепис з незначними варіаціями статті "Роль Святої Гори в історії культури і духовності України" від 4 вересня 2014 року у всеукраїнській газеті "День", автором якої є директор Міжнародного інституту афонської спадщини Сергій Шумило. З цього приводу на сайті "Релігія в Україні" 8 червня 2016 р. була опублікована стаття "Плагіат магістра богослов'я — діагноз системі духовної освіти?", яка викриває привласнення чужого доробку.

4 квітня 2016 року протоієрей Миколай Капітула опублікував на сайті Рівненської єпархії під своїм ім'ям статтю "Заамвонні молитви в Літургійних текстах. Історія та сучасність" з перекладами молитов на українську мову, що є переказом публікації "Заамвонні молитви в літургіях свт. Іоана Золотоустого і Василія Великого на дні великих свят, неділі Великого Посту, дні тижня, особливі дні церковного року та заупокійна" протоієрея Сергія Горбика (теж клірика УПЦ КП, зараз ПЦУ), яка була надрукована 17 лютого 2013 року на сайті "Київське православ'я" з частковим передруком на сайті "Релігія в Україні".

Протоієрей Миколай Капітула не посилається у своїй статті на першого автора. Хоча публікація протоієрея Сергія Горбика міститься також у збірнику Львівської православної богословської академії за 2015 р. (Збірник матеріалів 8 міжнародної коференції. Львів, 23 листопада 2015 р, ст. 82), у книзі “Православна Традиція”, Софія, 2013 (стаття з паралельним перекладом болгарською, ст. 211).

За інформацією від протоієрея Сергія Горбика, після створення Православної Церкви України він звертався до предстоятеля ПЦУ митрополита Епіфанія з проханням навести лад у використанні авторських прав в дослідженнях освітніх церковних установ. Проте отримав несподівану "відповідь" у призначенні плагіатора членом Богословсько-літургічної комісії.

Фото domchist.com

Теги: