Religion.in.ua > Україна > Культурно-археологічному центру Пересопницького Євангелія підвищено статус

Культурно-археологічному центру Пересопницького Євангелія підвищено статус


30 12 2011
Культурно-археологічний центр Пересопницького Євангелія став державним комунальним закладом. Рішення про це ухвалила Рівненська обласна рада.

Культурно-археологічному центру Пересопницького Євангелія підвищено статусКультурно-археологічний центр Пересопницького Євангелія став державним комунальним закладом. Рішення про це ухвалила Рівненська обласна рада, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу.

"Цим підвищено статус комплексу, який став важливим фактором культурного життя краю, а також надано йому самостійність в організації науково-краєзнавчої та екскурсійно-просвітницької роботи", - сказав голова обласної ради Юрій Кічатий.

За його словами, від часу відкриття у музейному ареалі Першокниги побувало понад 30 тисяч відвідувачів з України, Австрії, Голландії, Канади, Польщі, США, Швейцарії.

Вони, зокрема, ознайомлювалися і з діяльністю школи історичної реконструкції "Князь Мстислав Німий". Її учасниками є старшокласники з Рівненського району, які відтворюють події часів Київської Русі, коли нинішнє село Пересопниця було столицею великого удільного князівства.

Надалі тут планують проводити і заняття з ковальського мистецтва, за допомогою якого древні майстри створювали зброю.

У січні наступного року в центрі відбудеться міжнародний фестиваль різдвяного слов'янського фольклору "Коляда" - ця імпреза відбудеться згідно із календарем ЮНЕСКО.






Повернутися назад