Religion.in.ua > Україна > Глава УГКЦ: діалогу з православними ми дуже потребуємо, тому що наші церкви носять взаємні образи

Глава УГКЦ: діалогу з православними ми дуже потребуємо, тому що наші церкви носять взаємні образи


30 03 2012
"З багатьма братами православними ми спілкуємося дуже добре, — сказав Святослав. — Людські відносини між нами, я б сказав, дуже гарні. Наприклад, коли у Ватикані відкривали українську ялинку, то представником Української православної церкви був архієпископ Полтавський і Миргородський Филип. Ми з ним дуже гарно спілкувалися".
Глава УГКЦ: діалогу з православними ми дуже потребуємо, тому що наші церкви носять взаємні образиГлава Української Греко-Католицької Церкви Верховний архієпископ Святослав (Шевчук) під час прес-конференції в УНІАН торкнувся взаємовідносин з представниками православної Церкви, повідомляє кореспондент "Релігії в Україні".

"З багатьма братами православними ми спілкуємося дуже добре, — сказав Святослав. — Людські відносини між нами, я б сказав, дуже гарні. Наприклад, коли у Ватикані відкривали українську ялинку, то представником Української Православної Церкви був архієпископ Полтавський і Миргородський Филип. Ми з ним дуже гарно спілкувалися".

При цьому Верховний архієпископ УГКЦ відзначив: "Я завжди повторюю, що спілкування чи діалог завжди потребує відкритості двох сторін. Ми завжди готові до діалогу. Можливо, наші партнери не дуже до цього готові".

На запитання кореспондента "може, ви їм просто заважаєте будувати “рускій мір”, тому вони на вас так, скажімо, Агафангел ображається, що навіть не хоче зустрічатися, спілкуватися?" глава УГКЦ відповів: "Знаєте, я б хотів знати, на що на мене ображаються. Я б з радістю вислухав, у чому є їхня трудність і їхня образа. Це б уже було початком діалогу. А так — ми лише можемо здогадуватися, що насправді є причиною. Такого діалогу ми дуже потребуємо, тому що наші церкви носять взаємні образи. Ця історія тяжить над нами, і ми сьогодні не маємо іншого способу, як ці рани лікувати. Поки цього не буде, ми завжди залишатимемося на рівні невисловлених кривд".

Глава УГКЦ також додав, що греко-католики моляться до Господа за єдність між християнами "і сподіваємося, що справді зможемо налагодити діалог".

Разом з тим владика Святослав пригадав слова із “Заповіту” свого попередника Патріарха Йосипа Сліпого: "Він сказав був одну таку фразу - “Нам треба бути собою. І не боятися бути собою”. Відчувати всю спадщину того, яку ми маємо, як українці, як українці християни, зокрема як українці греко-католики. Бо ми часом думає, що чуже є краще. Тому заклик “бути собою” є дуже актуальний сьогодні для українців".

Повернутися назад