Religion.in.ua > Україна > Глава УГКЦ: у діалозі з РПЦ «моїм співрозмовником міг би стати митрополит Київський і всієї України»

Глава УГКЦ: у діалозі з РПЦ «моїм співрозмовником міг би стати митрополит Київський і всієї України»


6 08 2012
Глава Української Греко-Католицької Церкви архієпископ Святослав (Шевчук) в інтерв'ю для італійського видання "Іl Regno" заявив про готовність до діалогу з Московським Патріархатом, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Кіріос.

Глава УГКЦ: у діалозі з РПЦ «моїм співрозмовником міг би стати митрополит Київський і всієї України»Глава Української Греко-Католицької Церкви архієпископ Святослав (Шевчук) в інтерв'ю для італійського видання "Іl Regno" заявив про готовність до діалогу з Московським Патріархатом, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Кіріос.

Він зазначив, що існує листування, але до цих пір не відбувалося прямих зустрічей з представниками Московського Патріархату. "Ще не почався серйозний діалог у зв'язку з існуючими проблемами, - зазначив архієпископ Шевчук. - Я готовий до діалогу, і навіть думаю, що ми потребуємо процесу примирення з Російською Православною Церквою".


Як нагадав український ієрарх, протягом 20 років пропагується думка, що греко-католики нібито є перешкодою до зустрічі Папи Римського і Патріарха Московського.

"Нам не вдалося поки що обмінятися думками на тему історичної правди і пастирської реальності, - сказав глава УГКЦ. - Діалог повинен відбуватися, в першу чергу, в Україні. Моїм природним співрозмовником міг би стати Митрополит Київський і всієї України Української Православної Церкви Московського Патріархату. З цією Церквою ми маємо регулярні контакти на рівнях соціальних та екуменічних. Якби Московський Патріархат дозволив їм говорити з нами і від його імені, діалог міг би стати більш простим і більш конструктивним", - заявив глава українських греко-католиків.


Повернутися назад