Religion.in.ua > Україна > 300 прихожан Київського Патріархату заявили, що їх примушують переходити до Московського Патріархату

300 прихожан Київського Патріархату заявили, що їх примушують переходити до Московського Патріархату


13 09 2012
Парафіяни релігійної громади Святого Володимира УПЦ Київського Патріархату в смт. Новоархангельськ, що на Кіровоградщини, оприлюднили звернення, в якому "з повною відповідальністю заявляють про брутальні порушення наших прав органами виконавчої влади та їх керівниками: головою Кіровоградської обласної державної влади С. Ларіним, головою Новоархангельської районної державної адміністрації О. Кожухарем та іншими посадовими особами вказаних установ"
300 прихожан Київського Патріархату заявили, що їх примушують переходити до Московського ПатріархатуПарафіяни релігійної громади Святого Володимира УПЦ Київського Патріархату в смт. Новоархангельськ, що на Кіровоградщини, оприлюднили звернення, в якому "з повною відповідальністю заявляють про брутальні порушення наших прав органами виконавчої влади та їх керівниками: головою Кіровоградської обласної державної влади С. Ларіним, головою Новоархангельської районної державної адміністрації О. Кожухарем та іншими посадовими особами вказаних установ", повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ КП.

Як зазначається у відкритому листі, порушуючи ст. 19 і 35 Конституції України "у липні 2012 року голова місцевої райдержадміністрації Кожухар Олег Володимирович неодноразово викликав настоятеля нашої громади і, застосовуючи улещування та погрози, намагався примусити о. Іллю перейти до Московського Патріархату".

В цей же час, продовжують автори листа, "Демішкан Володимир Федорович обманним шляхом отримав оригінали установчих документів громади і, як нам стало відомо з відповіді губернатора на лист єпископа Марка, подав нібито від громади (!) заяву до обласної адміністрації про перехід громади під руку Москви. Всупереч вимогам ст. 12-14 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», п. 8 Статуту громади така заява була прийнята до розгляду Кіровоградською облдержадміністрацією".

Натомість заява від громади про реєстрацію статуту в новій редакції, прийнята на Парафіяльних зборах, очолюваних настоятелем, від 02.08.2012 року, покладена в довгий ящик. Новоархангельська райдержадміністрація повідомила, що такі збори не відбувалися взагалі. "Однак, -- заперечують парафіяни, -- законом визначено, що Парафіяльні збори складаються не з представників райдержадміністрацій, не з чиновників, а з православних віруючих, кліриків і мирян, які регулярно відвідують богослужіння і перебувають у послухові настоятелю. Нахабно, цинічно і відверто знехтувані права сотень мешканців Новоархангельська – вірних Київського Патріархату".

Відповідь голови КОДА С. Ларіна на запит єпископа Кіровоградського і Голованівського Марка, УПЦ КП, про ситуацію, що склалася, парафіяни вважають "брехливою і упередженою".

Мета злодіяння, пишуть вони, – забрати Свято-Володимирський храм, який збудовано українською релігійною громадою, і віддати його УПЦ (Московського Патріархату).

"Звертаємось до Президента України, Прем’єр-Міністра України, Міністра культури України, Генерального Прокурора України, Голови Служби Безпеки України, з вимогою відновити законність і правопорядок, спокій і мир у житті православних у смт. Новоархангельськ", -- закінчують свого листа парафіяни 9 вересня 2012 року.

Під листом підписалося разом з настоятелем громади більше трьохсот парафіян храму. Також готується офіційна заява Управління Кіровоградської єпархії УПЦ КП.

Повернутися назад