Religion.in.ua > Україна > Ректор богословської академії УПЦ відслужив заупокійну літію за Степаном Бандерою

Ректор богословської академії УПЦ відслужив заупокійну літію за Степаном Бандерою


16 10 2012
15 жовтня ректор духовно-навчально-наукового комплексу «Ужгородська українська богословська академія імені святих Кирила і Мефодія - Карпатський університет імені Августина Волошина», Уповноважений УПЦ (МП) з питань вищої освіти і науки, професор, архімандрит Віктор (Бедь) відслужив заупокійну літію за убієнним агентами радянського режиму провідником Організації українських націоналістів і Української повстанської армії Степаном Бандерою та всіма жертвами національно-визвольних змагань за державну незалежність України у ХХ столітті, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на УУБА.

Ректор богословської академії УПЦ відслужив заупокійну літію за Степаном Бандерою15 жовтня ректор духовно-навчально-наукового комплексу «Ужгородська українська богословська академія імені святих Кирила і Мефодія - Карпатський університет ім. Августина Волошина», Уповноважений УПЦ (МП) з питань вищої освіти і науки, професор, архімандрит Віктор (Бедь) відслужив заупокійну літію за убієнним агентами радянського режиму провідником Організації українських націоналістів і Української повстанської армії Степаном Бандерою та всіма жертвами національно-визвольних змагань за державну незалежність України у ХХ столітті, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на УУБА.

Як повідомляється, Степан Андрі́йович Бандера (народився 1 січня 1909, Старий Угринів, Австро-Угорщина, тепер Калуського району Івано-Франківської області, Україна -помер (загинув) 15 жовтня 1959, Мюнхен, Німеччина) - видатний український політичний діяч, ідеолог українського націоналiстичного руху ХХ століття, після розколу Організації українських націоналістів голова Проводу ОУН-Б.
Степан Бандера був одним із авторів Акту проголошення Української Держави 30 червня 1941 року.

5 липня 1941 року Степана Бандеру була заарештовано режимом гітлерівської Німеччини, що окупувала Україну, і взято під домашній арешт, а з 15 вересня 1941 року -- в центральну Берлінську тюрму (за проголошення державної незалежності України).

З початку 1942 року по серпень 1944 року Степан Бандера перебував у концтаборі Заксенгаузен в бункері «Целленбау». У вересні 1944 року його звільнили і запропонували участь в керівництві антирадянського озброєного руху в тилу Червоної армії, однак Степан Бандера відхилив пропозицію і на співпрацю не погодився.


Радянський уряд уповноважив КДБ вчинити вбивство Степана Бандери в Мюнхені, ФРН. Це здійснив радянський агент Богдан Сташинський 15 жовтня 1959 року.


Повернутися назад