Religion.in.ua > Україна > Глава УГКЦ наголосив на відновленні діалогу та створенні нової моделі екуменічних стосунків з українським православ’ям

Глава УГКЦ наголосив на відновленні діалогу та створенні нової моделі екуменічних стосунків з українським православ’ям


15 11 2012
Пріоритетним завданням УГКЦ, її головною місією, є екуменічний діалог, а розвиток екуменічних відносин з українським православ’ям є душпастирською необхідністю -- про це заявив глава УГКЦ Верховний архиєпископ Святослав (Шевчук) у своїй доповіді, яку він виголосив перед учасниками пленарного засідання Папської ради у справах єдності між християнами, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.
Глава УГКЦ наголосив на відновленні діалогу та створенні нової моделі екуменічних стосунків з українським православ’ямПріоритетним завданням УГКЦ, її головною місією, є екуменічний діалог, а розвиток екуменічних відносин з українським православ’ям є душпастирською необхідністю -- про це заявив глава УГКЦ Верховний архиєпископ Святослав (Шевчук) у своїй доповіді, яку він виголосив перед учасниками пленарного засідання Папської ради у справах єдності між християнами, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.

«Головною трудністю у побудові плідного діалогу з православним світом в Україні, – зазначив глава УГКЦ, – є болісний поділ усередині самого українського православ’я. І справді, на сьогодні у нашій країні є три православні спільноти. Між ними тривають непримиримі протиріччя на еклезіологічному ґрунті: кожна з цих Церков заперечує право на існування інших двох. Лише Українську Православну Церкву (Московського Патріархату) православний світ вважає «канонічною Церквою», яка, хоча й належить до Московського Патріархату, однак, має свою певну автономію».

Далі блаженніший Святослав навів статистичні дані, вказуючи, що найбільшою за числом парафій є Українська Православна Церква (Московського Патріархату), проте за кількістю вірних її випереджує Українська Православна Церква Київського Патріархату, приналежними до якої себе називає 31 відсоток населення України.

Опісля він зачепив проблему заполітизованості українського православ’я та вручання політичних сил у релігійне життя з наміром інструменталізувати Церкву для реалізації своїх планів. Цей факт є причиною чималих страждань для самих Церков і труднощів на шляху до єдності всіх християн українського суспільства.

«Явище поділу українського православ’я є найбільшою перешкодою для екуменічного діалогу, але потрібно визнати, що досвід ВРЦіРО вказує на те, що Церкви України навчилися співпрацювати та вирішувати труднощі у братній і мирний спосіб», - наголосив доповідач. Предстоятель УГКЦ, серед іншого, підкреслив актуальний відчутний прогрес у стосунках Української Греко-Католицької Церкви з Українською Православною Церквою (МП).

Продовжуючи свою доповідь, глава УГКЦ представив інші труднощі на шляху екуменічного діалогу та порозуміння, зокрема звинувачення з боку Української Православної Церкви (МП), що українські греко-католики у 1990-х роках забрали в них біля 500 храмів, тоді як ці церкви були побудовані як греко-католицькі чи римо-католицькі і лише в радянські часи перейшли у власність Української Православної Церкви (МП).

На думку Святослава, для того щоб планувати нові шляхи для примирення між Церквами, до якого УГКЦ завжди була відкритою, спершу необхідно висвітлити всю правду. «Ми впевнені, що зможемо знайти шляхи для того, щоб загоїти рани минулого, прощаючи та просячи прощення… Ми переконані, що шлях примирення між Українською Греко-Католицькою Церквою та Російською Православною Церквою на основі історичного і душпастирського реалізму є дієвим способом відновлення діалогу та створення нової моделі екуменічних стосунків», – наголосив глава УГКЦ.

Повернутися назад