Religion.in.ua > Україна > Синод УПЦ КП обговорив церковні негаразди, можливість приватизації Почаївської лаври та заходи до 1025-ліття Хрещення Руси-України

Синод УПЦ КП обговорив церковні негаразди, можливість приватизації Почаївської лаври та заходи до 1025-ліття Хрещення Руси-України


24 01 2013

22 січня 2013 року під головуванням Предстоятеля УПЦ КП Патріарха Філарета відбулося засідання Священного Синоду, який ухвалив низку рішень, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на оприлюднені журнали Синоду.

22 січня 2013 року під головуванням Предстоятеля УПЦ КП Патріарха Філарета відбулося засідання Священного Синоду, який ухвалив низку рішень, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на оприлюднені журнали Синоду.

Синод вирішив утворити Комісію з підготовки заходів з нагоди 1025-ліття Хрещення Київської Руси-України на чолі з архієпископом Переяслав-Хмельницьким і Бориспільським владикою Епіфанієм. Синодали затвердили перелік заходів до цієї події, серед яких найпомітніший -- проведення у Києві 27 липня 2013 р. Помісного Собору Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Синод обговорив факт повторного внесення до Верховної Ради України "законопроектів, якими надається можливість передачі у власність (приватизації) національних святинь українського народу, зокрема Свято-Успенської Почаївської лаври". Синод підтвердив негативне ставлення УПЦ Київського Патріархату до цього та вважає неприйнятними будь-які законодавчі ініціативи, спрямовані на передачу у власність (приватизацію) національних святинь українського народу, зокрема Свято-Успенської Почаївської лаври. Було доручено Патріарху Філарету звернутися з відповідним листом до Верховної Ради України.

Також Синод заслухав інформацію про стан справ в ставропігійній парафії Успіння Пресвятої Богородиці м. Самбора. Для дослідження ситуації, "яка склалася у зв’язку з намаганнями розповсюдити на цю парафію вплив і юрисдикцію УАПЦ", розпорядженням Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета вже була утворена комісія. Вона провела збори, в яких взяли участь настоятель і клірики парафії, члени громади у кількості близько 280 чоловік. У підсумку засідання Комісії було встановлено, що громада парафії не має бажання чи наміру повністю або частково входити у підпорядкування УАПЦ. Також було встановлено, що під час опитування членів громади, яке відбулося 6 січня 2013 р. під наглядом представників міської влади, понад 600 парафіян висловилися за те, щоби парафія надалі перебувала у складі УПЦ Київського Патріархату і лише 2 – щоби громаду було розділено на дві. Також з боку парафіян звучало бажання, щоби у парафії під час богослужіння поминався єпархіальний архієрей Дрогобицької єпархії і щоби він звершував у храмі служіння.

Тепер Синод з метою упорядкування церковного життя та подолання конфліктів скасував статус ставропігії, який був наданий попереднім Патріархом Київським і всієї Руси-України Володимиром (Романюком) парафії Успіння Пресвятої Богородиці в м. Самборі та включив вказану парафію до складу Дрогобицької єпархії УПЦ КП. Протоієрей Олександр Швець залишився настоятелем парафії, а «Ставропігійне місійне братство святителя Павла Конюшкевича» в Самборі ліквідовано шляхом реорганізації -- приєднання його до вказаної парафії.

Крім того, оскільки на адресу Патріарха Філарета надійшли скарги частини духовенства Вінницької єпархії на архієпископа Вінницького і Брацлавського Онуфрія, для з’ясування обставин справи Синодом була створена Комісія, яка доповість свої міркуання на наступному засіданні Священного Синоду. Поки що члени Синоду закликали владику Онуфрія "до взаємного порозуміння і примирення".

Були розглянуті також інші поточні питання.


Повернутися назад