Religion.in.ua > Україна > На освячення Патріаршого собору УГКЦ прибуде понад 10 000 вірян

На освячення Патріаршого собору УГКЦ прибуде понад 10 000 вірян


5 06 2013
17-18 серпня 2013 року під час святкування 1025-річчя Хрещення України-Русі відбудеться освячення греко-католицького Патріаршого собору Воскресіння Христового в Києві, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.
17-18 серпня 2013 року під час святкування 1025-річчя Хрещення України-Русі відбудеться освячення греко-католицького Патріаршого собору Воскресіння Христового в Києві, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.

4 червня в Києві на прес-конференції, присвяченій темі освячення собору, глава Української Греко-Католицької Церкви блаженніший Святослав (Шевчук) зазначив, що ця подія є дуже важливою для всієї Церкви, оскільки Патріарший собор – головний храм УГКЦ, яка присутня на всіх континентах світу.

«Патріарший собор є знаком єдності нашої Церкви, – сказав Предстоятель УГКЦ, – Церкви, яка справді збирає розсіяних вірних греко-католиків на різних континентах і тих, що живуть в Україні. До дня освячення Собору будуть завершені основні частини інтер’єру храму, котрі, за літургійними приписами, необхідні для освячення. Першого грудня закінчиться конкурс на проект всього інтер’єру Собору. Та після освячення храм уже буде живим і зростатиме у своїй внутрішній красі».

Освятити собор саме під час 1025-річного ювілею Хрещення запропонував на Постійному Синоді в лютому архиєпископ-емерит Любомир (Гузар). Свою пропозицію він мотивував тим, що коли освячували собор Святої Софії в Римі, «були тільки стіни, дах, підлога й престол». Члени Синоду підтримали пропозицію блаженнішого Любомира.

З цієї нагоди очікується прибуття до Києва більше як десять тисяч греко-католиків з усього світу: Канади, США, Південної Америки, Австралії, країн Європи, а також офіційних осіб із різних держав.

Голова наглядової ради будівництва собору, керівник організаційного комітету прощі з нагоди святкування 1025-річчя Хрещення України-Русі владика Йосип (Мілян), який теж брав участь у прес-конференції, подякував усім вірним за пожертви на собор. «Мене вражає мій народ, який живе на межі бідності, проте виділяє кошти на благородну справу, – зауважив, зокрема, він. – Закордоном є люди, які у своєму заповіті вказують, щоб частина їхніх заощаджень пішла на Собор. Траплялися суми, що перевищували сто тисяч доларів. Патріоти (України і Церкви) дбають про Церкву навіть після своєї смерті. Від початку будівництва Патріаршого собору головним і дуже яскравим месиджем, який поширювався у нашій Церкві, було «Собор єднає всіх». Біля Собору почали гуртуватися не тільки греко-католики, а й люди, які мають ширший погляд на Церкву як таку. Україна не часто працювала на те, щоб, скажімо, православний співак Дворський збирав кошти на греко-католицький Собор. Гадаю, це великий крок до об’єднання Церков через мирянина. На рахунки Собору надходили кошти не тільки від греко-католиків, а й від людей доброї волі різних віросповідань, різних конфесій».

Повернутися назад