Religion.in.ua > Україна > Криза в УАПЦ: архієпископ Ігор (Ісіченко) пропонує перейти під омофор УПЦ (Константинопольського Патріархату)

Криза в УАПЦ: архієпископ Ігор (Ісіченко) пропонує перейти під омофор УПЦ (Константинопольського Патріархату)


8 07 2013
Відгукуючись на заяву Національної конференції Всеукраїнського братства апостола Андрія Первозваного «Зупинити кризу УАПЦ – наша християнська суспільна місія», архієпископ Ігор (Ісіченко), який очолює Харківсько-Полтавську єпархію УАПЦ(о), підтвердив, що спостерігається "деґрадація єпархій" УАПЦ і закликав зупинити кризу шляхом визнання духовної влади Предстоятеля УПЦ в діаспорі (Константинопольський Патріархат), повідомляє "Релігія в Україні".

Криза в УАПЦ: архієпископ Ігор (Ісіченко) пропонує перейти під омофор УПЦ (Константинопольського Патріархату)Відгукуючись на заяву Національної конференції Всеукраїнського братства апостола Андрія Первозваного «Зупинити кризу УАПЦ – наша християнська суспільна місія», архієпископ Ігор (Ісіченко), який очолює Харківсько-Полтавську єпархію УАПЦ(о), підтвердив, що спостерігається "деґрадація єпархій" УАПЦ і закликав зупинити кризу шляхом визнання духовної влади Предстоятеля УПЦ в діаспорі (Константинопольський Патріархат), повідомляє "Релігія в Україні".

"Клир і миряни Харківсько-Полтавської єпархії поділяють турботу про майбутнє Української Автокефальної Православної Церкви... - говориться у заяві архієпископа. - Руйнівні процеси, розпочаті після упокоєння повікнезабутнього Патріярха Димитрія, звели нанівець безперечні здобутки УАПЦ за 1989-2000 роки, пов’язані з відновою ідентичности київського православ’я, активізацією суспільного служіння громад, широким залученням мирян до церковного життя, плеканням духу соборности, сміливими євангелізаційними проєктами. Ми з сумом спостерігаємо за деґрадацією єпархій, котрі свого часу відмовилися прийняти за предстоятеля митрополита УАПЦ в діяспорі (мається на увазі УПЦ у канонічному єднанні з Константинопольським Патріархатом - ред.) та пішли шляхом перетворення УАПЦ в Україні на конґломерат громад, фактично незалежних від церковної влади".

Ієрарх вважає, що "повернути УАПЦ на шлях оздоровлення, відновити єдність УАПЦ, тяглість її традицій і суспільний авторитет та довіру народу нині вже дуже важко, але ще можливо". Задля цього він пропонує "солідарних і рішучих дій, вимагає ініціятивности й безперечної покори канонічній церковній владі", а саме: "вирішальною умовою є згода архиєреїв, що прийняли рукоположення в УАПЦ до 2000 року, вийти з розколу й поєднатися з УАПЦ в діяспорі".

Архієпископ Ігор вважає, що для декого з єпископів це буде важким кроком, який вимагає активної підтримки клиру й мирян єпархій. Але зі свого боку Харківсько-Полтавська єпархія УАПЦ(о), очолювана архієпископом Ігорем, засвідчує свою "готовність до діяльної участи в цьому процесі".

Фото Тyzhden.ua


Повернутися назад