Religion.in.ua > Україна > У Києві завершено перепоховання некрополю Вознесенського монастиря

У Києві завершено перепоховання некрополю Вознесенського монастиря


23 12 2013
21 грудня до Свято-Вознесенського Флорівського жіночого монастиря м. Києва перенесено останню частину некрополя Вознесенського дівочого монастиря, виявленого під час археологічних розкопок на території Національного культурно-музейного комплексу “Мистецький Арсенал” (навпроти Києво-Печерської лаври), повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на прес-службу УПЦ.
У Києві завершено перепоховання некрополю Вознесенського монастиря21 грудня до Свято-Вознесенського Флорівського жіночого монастиря м. Києва перенесено останню частину некрополя Вознесенського дівочого монастиря, виявленого під час археологічних розкопок на території Національного культурно-музейного комплексу “Мистецький Арсенал” (навпроти Києво-Печерської лаври), повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на прес-службу УПЦ.

Церемонію перепоховання, з благословення  Предстоятеля Української Православної Церкви митрополита Володимира, очолив вікарій Київської митрополії єпископ Ірпінський Климент, який відправив заупокійну літію на місці перепоховання, що поруч із соборним храмом Флорівського монастиря.

За богослужінням молилися генеральний директор Мистецького Арсеналу Наталія Заболотна, насельниці монастиря, представники громадськості, вірні.

Минулого року виповнилося 300 років з часу переселення черниць Печерського Вознесенського жіночого монастиря до Флорівської обителі. Перші письмові свідчення про існування Вознесенського жіночого монастиря поруч із Києво-Печерською лаврою датовані початком XVI-го століття. Монастир перебував під духовною опікою Печерського архімандрита і славився гаптуванням церковних корогв та богослужбових строїв.  У 1706 року за указом Петра І було закладено Києво-Печерську цитадель, куди увійшла територія монастиря, а в 1711–1712 рр. Вознесенський монастир переведено на Поділ та об’єднано з громадою Флорівської жіночої обителі. У пам’ять про залишену печерську обитель вони й на Подолі побудували Вознесенську церкву.

Повернутися назад