Religion.in.ua > Україна > У Києво-Печерському заповіднику вшанували пам'ять художника Івана Їжакевича, який викладав у Лаврській іконописній школі

У Києво-Печерському заповіднику вшанували пам'ять художника Івана Їжакевича, який викладав у Лаврській іконописній школі


21 01 2014
До 150-річчя із дня народження та 52-річчя з дня смерті народного художника УССР Івана Сидоровича Їжакевича (1864 – 1962 рр.) у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику відбулися заходи по вшануванню його пам'яті, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Рrostir.museum.

У Києво-Печерському заповіднику вшанували пам'ять художника Івана Їжакевича, який викладав у Лаврській іконописній школіДо 150-річчя із дня народження та 52-річчя з дня смерті народного художника УССР Івана Сидоровича Їжакевича (1864 – 1962 рр.) у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику відбулися заходи по вшануванню його пам'яті, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Рrostir.museum.

У церкві Всіх Святих архімандрит Києво-Печерської лаври Йосип відслужив молебень в пам'ять про художника. Під час відправи видатного українського художника, графіка та письменника згадували співробітники Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника та учні загальноосвітніх шкіл Києва.

По закінченні молебню провідний науковий співробітник Заповідника Олена Пітатєлєва розповіла присутнім про викладання живопису Іваном Їжакевичем у Лаврській іконописній школі та монументальні розписи Всіхсвятської церкви, які за ескізами та разом із учнями створював Іван Сидорович.

До ювілейної дати у церкві Всіх Святих побудована фотовиставка, що розповідає про творчий шлях видатного українського художника.

У другій половині дня на Байковому кладовищі Києва співробітники Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника вшанували пам'ять та поклали квіти на могилу І.С.Їжакевича.

Іван Сидорович Їжакевич (1864 – 1962 рр.) - відомий український художник, графік, який зробив значний внесок в українське образотворче мистецтво. Займався монументальним і станковим малярством, книжкової графікою. Народився в с. Вишнопіль Черкаської області. Навчався в іконописній майстерні Києво-Печерської лаври (1876-1882), художній школі Миколи Мурашка (1882-1884) і Петербурзькій академії мистецтв. Автор великої кількості картин (близько 20 тисяч) на теми української історії та побуту українського народу, ілюстрацій до творів Тараса Шевченка, Лесі Українки, Івана Франка, Івана Котляревського та ін. Брав участь у реставрації фресок ХІІ ст. Кирилівської церкви у Києві, розписах Всіхсвятської, Трапезної церкви і палати Києво-Печерської лаври, Покровської та Макаріївської церков Києва. У 1911 році розписав фасад Георгіївського собору монастиря на Козацьких могилах.

У 1951 році І.С.Їжакевичу присвоєно звання Народного художника УРСР.


Повернутися назад