Religion.in.ua > Україна > Посол з питань релігійних свобод Канади високо оцінив діяльність Церкви на Євромайдані

Посол з питань релігійних свобод Канади високо оцінив діяльність Церкви на Євромайдані


29 01 2014
26 січня глава УГКЦ блаженніший Святослав у своїй заміській резиденції зустрівся з Ендрю Беннеттом, послом з питань релігійних свобод Канади. Під час зустрічі йшлося про дотримання в Україні релігійної свободи, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.

Посол з питань релігійних свобод Канади високо оцінив діяльність Церкви на Євромайдані26 січня глава УГКЦ блаженніший Святослав у своїй заміській резиденції зустрівся з Ендрю Беннеттом, послом з питань релігійних свобод Канади. Під час зустрічі йшлося про дотримання в Україні релігійної свободи, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.

Передусім сторони обговорили сучасний стан УГКЦ, особливо в світлі нещодавнього листа, якого отримав архтєпископ Святослав від Міністерства культури України 6 січня 2014 року. Предстоятель Церкви розповів про перебіг цієї ситуації та зустріч з Міністром культури, на якій було надано додаткові роз’яснення з приводу листа. Зокрема, було стверджено, що Міністерство принаймні тепер не має на меті чинити жодного тиску на УГКЦ з приводу присутності священнослужителів на Майдані Незалежності чи подавати судові позови щодо припинення діяльності релігійних організацій Української Греко-Католицької Церкви.

Ендрю Беннетт також обговорив з главою УГКЦ стан дотримання в Україні релігійної свободи, рівного ставлення до всіх конфесій. Було стверджено, що стосунки Церкви і Держави в Україні прямують до затвердження Концепції державно-церковних стосунків на паритетній основі.

Іншою темою зустрічі стала діяльність Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій у світлі подій на Євромайдані. Учасники зустрічі позитивно оцінили миротворчу роль духовенства різних конфесій для недопущення провокацій і насильства під час мирних протестів, що відбуваються впродовж останніх місяців. Окремо було схвально оцінено ініціативи ВРЦіРО щодо врегулювання кризової ситуації в Україні та недопущення кровопролиття.


Повернутися назад