Religion.in.ua > Україна > В УГКЦ заперечують приналежність «пророцтва про Майдан і Януковича» ієромонаху Герману Будзінському

В УГКЦ заперечують приналежність «пророцтва про Майдан і Януковича» ієромонаху Герману Будзінському


31 01 2014
У другій половині січня 2014 року в українському інформаційному просторі почав поширюватися матеріал “Пророцтво греко-католицького священика Германа Будзінського про Майдан і Януковича”. В УГКЦ заперечують приналежність цьому священнослужителю даного «пророцтва», повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.

В УГКЦ заперечують приналежність «пророцтва про Майдан і Януковича» ієромонаху Герману БудзінськомуУ другій половині січня 2014 року в українському інформаційному просторі почав поширюватися матеріал “Пророцтво греко-католицького священика Германа Будзінського про Майдан і Януковича”. В УГКЦ заперечують приналежність цьому священнослужителю даного «пророцтва», повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.

З огляду на напружену суспільно-політичну ситуацію в Україні, ця інформація набула широкого розголосу в інтернет-просторі і соціальних мережах, а тому стала предметом численних дискусій та інтерпретацій.

Братія Свято-Успенської Унівської лаври повідомила Департамент інформації УГКЦ про те, що "пророцтво", яке поширюється у ЗМІ, не належить ієрмонаху Герману Будзінському, оскільки не існує жодних листів, письмових доказів чи осіб, які могли б засвідчити достовірність вищевказаної інформації. «Ласкаво просимо вірян і осіб, яким відомо про цю інформацію, не поширювати її і вважати такою, що не відповідає дійсності», - закликає братія Унівської лаври.

За словами ченців, ієромонах Герман Будзінський, студит, греко-католицький священик, баготолітній в’язень радянських таборів як ісповідник віри, втішався великою повагою у середовищі Української Греко-Католицької Церкви і поза нею. Рівно ж був одним із тих, хто стояв біля витоків легалізації УГКЦ наприкінці 80-х -  на початку 90-х років минулого століття і відійшов до вічності у січні 1995 року. Цей душпастир був людиною глибоко віруючою, з непохитними євангельськими ідеалами, відзначався чернечою стійкістю і здоровим патріотизмом, зазначає Департамент інформації УГКЦ.

Цікаво, що у 2010 році на сайті "Подробиці" з’явилась публікація "Афонські старці передрікають загибель Януковича в 2014 році?", в якій розповідалося, що в середовищі "представників влади і Партії регіонів активно обговорюється якесь пророцтво афонських старців щодо долі президента України Віктора Януковича".

Початок цим та іншим "пророцтвам" поклали "пророцтва" донецького схіархімандрита Зосіми (Сокура), який ніби напророчив Віктору Януковичу стати губернатором Донецької області, а потім кар’єру в Києві, зате сьогодні в "обителі батюшки Зосіми" говорять, що "старець прокляв президента за зраду Руської віри".


Повернутися назад