Religion.in.ua > Україна, Відео > Круглий стіл «Роль церкви і професійних християнських організацій у часи Майдану» обговорив стратегії служіння суспільству

Круглий стіл «Роль церкви і професійних християнських організацій у часи Майдану» обговорив стратегії служіння суспільству


11 02 2014
31 січня у Києві відбувся круглий стіл, присвячений Майдану та пов’язаних з ним питань: що робити церквам, християнським організаціям у цей час. Вироблення однієї єдиної позиції та  стратегії служінню суспільству України в даний період - таку основну мету поставив круглому столу організатор — Альянс християн-професіоналів, очолюваний Сергієм Гулою, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на прес-службу Спілки християнських письменників України.

31 січня у Києві відбувся круглий стіл, присвячений Майдану та пов’язаних з ним питань: що робити церквам, християнським організаціям у цей час. Вироблення однієї єдиної позиції та  стратегії служіння суспільству України в даний період - таку основну мету поставив круглому столу організатор — Альянс християн-професіоналів, очолюваний Сергієм Гулою, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на прес-службу Спілки християнських письменників України.

У заході взяли участь професійні християнські асоціації: Асоціація християн-юристів України, Асоціація «Новомедія», Спілка християнських письменників України, Асоціація «Духовне відродження», Асоціація художників християн, Співдружність студентів християн, Східноєвропейський лідерський форум. Представники Української Греко-Католицької Церкви та Протестантських церков також були присутні на круглому столі. Почесним гостем став громадський діяч, борець за незалежність України – Степан Хмара.

Учасники круглого столу визнали, що протягом 20 років незалежності увага церкви та християнських організацій для формування християнського світогляду українського народу була замалою. Не збудовано сьогодні християнське суспільство, а це впливає на стан всіх сфер життя країни, в тому числі політичної. Отже, переформатування як з християнської точки зору, так і з професійної потребують всі гілки влади. Не з одних вуст звучав заклик до громадян не персоніфікувати зла в одній особі або партії. Зло є зло, і воно живе, на жаль, в українському суспільстві.

“Через десять років Майдан може повторитися”, - таку тезу у своєму виступі сформулював Костянтин Шаповалов, голова Спілки християнських письменників України. Чи не найголовнішою причиною відсутності серйозного впливу церкви в Україні голова СХПУ вважає розрізненість та небажання об'єднання, співпраці як різних  конфесій, так і церков всередині однієї деномінації. Саме тому на питання ролі церкви та християнських організацій під час Майдану не можна знайти єдність поглядів.

Закінчився Круглий стіл визначенням основних тез виступів кожного учасника, які увійшли до резолюції.  Серед них такі:

- Єпископ Сергій Балюк - “Церква має бути совістю народу. Максимум зусиль для збереження територіальної цілісності”;

- Отець Роман Небожук (УГКЦ) - “Відповідальність перед Богом за виховання вільної особистості, за те, щоб Україна будувалася на чітких моральних засадах”;

- Руслан Кухарчук (асоціація “Новомедіа”) - “Налаштування на пошук компромісу, враховуючи християнські цінності як базис. Будування України як національної, так і територіальної цілісності”;

- Костянтин Шаповалов (голова СХПУ) - “Єдність церков України різних конфесій з погляду на те, що вони повинні зробити для духовного відродження народу України, української держави”.


Повернутися назад