Religion.in.ua > Україна > Вводиться в обіг поштова марка «Василь Липківський. Митрополит УАПЦ»

Вводиться в обіг поштова марка «Василь Липківський. Митрополит УАПЦ»


8 05 2014
8 травня вводиться в обіг та вважається дійсною для оплати послуг поштового зв'язку в усіх відділеннях поштового зв'язку поштова марка № 1369 «Василь Липківський. Митрополит УАПЦ. 150 років від дня народження», повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Укрпошту.

Вводиться в обіг поштова марка «Василь Липківський. Митрополит УАПЦ»8 травня вводиться в обіг та вважається дійсною для оплати послуг поштового зв'язку в усіх відділеннях поштового зв'язку поштова марка № 1369 «Василь Липківський. Митрополит УАПЦ. 150 років від дня народження», повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Укрпошту.

Формат марки – 33х30 мм. Номінал марки – 2,00 грн. Перфорація гребінчаста – 13 1/4. Тираж марки – 155 000 примірників. Художник марки та штемпеля Миколай Кочубей. Марка – багатоколірна; спосіб друку – офсет. Марку надруковано на ДП «Поліграфічний комбінат «Україна» по виготовленню цінних паперів».

Митрополит Василь (в миру Василь Липківський, 1864 - 1937) - український релігійний діяч, церковний реформатор, публіцист, борець за автокефалію українського православ’я, перший митрополит Київський і всієї України Української Автокефальної Православної Церкви, відродженої у 1921 р. Автор «Історії Української Православної Церкви», підручників для духовенства. З 1919 по 1927 рр. – останній настоятель та доглядач Софійського собору в Києві.

Вводиться в обіг поштова марка «Василь Липківський. Митрополит УАПЦ»

На вимогу Державного Політичного Управління (ГПУ – рос.) у 1927 р. з митрополита Василя «знято тягар митрополичого служіння» та відсторонено від церковних справ. У 1937 р. розстріляний. Місце поховання його невідоме, проте на Лук’янівському цвинтарі на символічній могилі митрополита поставлено хрест.

Академік Агафангел Кримський назвав митрополита В.Липківського «апостолом українського національно-релігійного відродження». Василю Липківському встановлено пам’ятники у Нью-Джерсі (США) і в Тернополі, його ім’ям названо вулиці у Києві та Львові.


Повернутися назад