Religion.in.ua > Україна > У Києві відкрилася виставка “Художник Іван Їжакевич: ...хочу бути корисним Лаврі”

У Києві відкрилася виставка “Художник Іван Їжакевич: ...хочу бути корисним Лаврі”


27 06 2014
26 червня у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику відкрилася виставка “Художник Іван Їжакевич: ...хочу бути корисним Лаврі”, присвячена 150-річчю з дня народження І. С. Їжакевича, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Рrostir.museum.
У Києві відкрилася виставка “Художник Іван Їжакевич: ...хочу бути корисним Лаврі”26 червня у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику відкрилася виставка “Художник Іван Їжакевич: ...хочу бути корисним Лаврі”, присвячена 150-річчю з дня народження І. С. Їжакевича, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Рrostir.museum.

Назвою для виставки стала фраза з «Заяви вчителя малювання І. С. Їжакевича» на запит намісника лаври, в якому говориться: «Зважаючи на те, що я, як колишній вихованець лаврської малювальної школи, хочу в даний час зі свого боку бути корисним Лаврі у відповідь на її колишні про мене турботи, згоден вести викладання … безкоштовно».

В експозицію включені рідкісні фотографії та документи, які висвітлюють різні періоди життєвого та творчого шляху Народного художника України - Івана Їжакевича.

На виставці представлено понад 120 експонатів. Серед яких вклад Івана Сидоровича до Успенського собору Києво-Печерської лаври – фелонь з парчі, подарована колишнім лаврським живописцем, учнем і вчителем іконописної школи Лаври, дорогій його серцю обителі, у 1912 р. Одну з граней творчої натури Їжакевича - його талант пейзажиста – відображає на виставці низка етюдів та картин. Серед них «Флігелі Києво-Печерської лаври» 1905-1906 рр., «Києво-Печерська лавра» 1913 р. На виставці демонструються ілюстрації до поезій Т. Г. Шевченка, створених у співавторстві з Ф. Коновалюком. Також на виставці широко представлені роботи до творів українських письменників І. Я. Франка, Г. Ф. Квітки-Основ'яненка, І. П. Котляревського.

Окрасою виставки є «Автопортрет» 1905 р., де майстер зобразив себе в момент зосередженої та натхненної праці, а також меморіальні речі І. С. Їжакевича – знаряддя праці митця: мольберт, палітра з фарбами, мастахіни, пензлі, що додають «ефект присутності» самого художника.

Адреса виставки: м. Київ, вул. Лаврська 9, Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, корпус № 4.

Повернутися назад