Religion.in.ua > Україна > Виставка рідкісних видань церковної литератури відбудеться в Києві

Виставка рідкісних видань церковної литератури відбудеться в Києві


3 10 2014
16 жовтня – 15 грудня у виставкових залах Національного музею літератури України відбуватиметься виставка «Від «Апостола» Івана Федорова до «Кобзаря» Тараса Шевченка. Наукова реставрація». Організатор події -- Національний науково-дослідний реставраційний центр України, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Рrostir.museum.

Виставка рідкісних видань церковної литератури відбудеться в Києві16 жовтня – 15 грудня у виставкових залах Національного музею літератури України відбуватиметься виставка «Від «Апостола» Івана Федорова до «Кобзаря» Тараса Шевченка. Наукова реставрація». Організатор події -- Національний науково-дослідний реставраційний центр України, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Рrostir.museum.

Виставка «Від «Апостола» Івана Федорова до «Кобзаря» Тараса Шевченка. Наукова реставрація» репрезентує відреставровані фахівцями Національного науково-дослідного реставраційного центру України стародруки та рідкісні видання 1574–1860 років. Виставка, присвячена 440-річчю книгодрукування в Україні, 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка, Дню української писемності та мови.

Широкому загалу будуть представлені результати копіткої праці художників-реставраторів науково-дослідного відділу реставрації стародруків, рукописів та документів Реставраційного центру, які відроджують рідкісні видання, повертаючи ці раритети в науковий обіг.

На виставці можна побачити книги «Апостол» (Львів, 1574), «Новий Заповіт із Псалтирем» (Острог, 1580), «Біблія» (Острог, 1581), що вийшли з друкарні Івана Федорова, який ставив своїм завданням «духовні зерна по світу розсівати».

Заслуговують на увагу відреставровані «Анфологіон», «Мінея», «Новий заповіт», «Біблія», «Акафісти з канонами», «Патерик Печерський», видані XVI–XVIII ст. в друкарні Києво-Печерської лаври, а також в інших українських центрах книгодрукування – у Львові, Острозі, Новгород-Сіверському, Чернігові, Кременчуці, Почаєві, Миколаєві, Житомирі, Тульчині, Луцьку та інших.

Відроджені художниками-реставраторами перші видання поезії Тараса Шевченка, що підіймає «на диво і розум наш, і наш язик», демонструються разом із відреставрованими шістьома шевченківськими офортами альбому «Мальовнича Україна», що вийшли друком 1844 року в Санкт-Петербурзі.

На виставці представлені пам’ятки з 15 музейних закладів і бібліотек України.

Відкриття виставки відбудеться 16 жовтня о 16.00  за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 11. Контактні телефони: (044) 235-12-96 (Національний музей літератури України).


Повернутися назад